Především pro hosty opravdové svatební veselí začíná až po vyřknutí toho toužebně očekávaného „ano“ a nasazení snubních prstenů, když se společnost přesune ke stolům buď na zahradě nebo v restauraci. Svatba je i zážitek pro žaludek, protože tím přeci prochází láska a cesta k srdci muže i ženy vede podle oblíbeného rčení právě tudy.

Především pro hosty opravdové svatební veselí začíná až po vyřknutí toho toužebně očekávaného „ano“ a nasazení snubních prstenů, když se společnost přesune ke stolům buď na zahradě nebo v restauraci. Svatba je i zážitek pro žaludek, protože tím přeci prochází láska a cesta k srdci muže i ženy vede podle oblíbeného rčení právě tudy. A proto by se svatební hostina neměla v žádném případě podcenit nebo snad dokonce odbýt nějakou českou klasikou, když existuje tolik různých způsobů jak slavnostní oběd či večeři ozvláštnit.

A navlékání snubních prstýnků přece nemusí probíhat jen v poledne. A pokud si nevěsta a ženich jako svou magickou hodinu, v níž dojde k navlečení prstenů na prsty budoucích novomanželů, určí například osm či devět ráno, pak nemá smysl trápit hosty hladem až do oběda.

Nejnovějším trendem moderních svateb je tak zvaný brunch. Tedy jídlo mezo snídaní a obědem, které poskytuje tolik různých možností, že uspokojí i toho největšího labužníka. Kdo by si na svatební hostině s radostí nedopřál vafle nebo palačinky? Káva, čaj nebo džus či domácí limonády, to všechno k brunchi patří, perfetní start každého dne, tak proč ne i společného života novomanželů?

Brunch je ideální volbou, pokud chcete, aby nejen vaše svatba, ale i následná oslava vyzněly nenuceně a neformálně. Už žádné mačkání se u přeplněných stolů, brunch můžete klidně pojmout i jako piknik v trávě. Na barevné deky vyskládejte nápoje, ovoce, čerstvé pečivo a sladkosti. Vybere si každý a všichni hosté budou jistě nadmíru spokojení osobním a nekonvenčním přístupem nevěsty a ženicha. Nejen prstýnky na rukou navomanželů, ale i celková atmosféra svatby a vzpomínky, které zanechá v paměti hostů se počítá a je mnohdy i důležitější než samotný obřad nebo skutečnost, že si dva zamilovaní lidé řekli svá “ano”.

Pokud tedy nejste zastáncem tradičních přístupů nejen ke svatbě, vyzkoušejte tento poslední svatební trend, který v sobě spojuje dobré jídlo a zábavu s oslavou toho nejdůležitějšího – lásky.