Pro spoustu lidí je zima tím nejkrásnějším obdobím v roce. Pokud počasí přeje, krajinu pokryje bílá třpytivá pokrývka a procházky křupajícím sněhem jsou nejen příjemné na oko, ale i na duši. Pokud jste oba zimní nadšenci, nabízí se svatba v zimě.

Možná vás od toho maminky odrazují, a ano, je to lehce netradiční. Proč se ale podřizovat konvencím? Jde o váš sváteční den a pokud se postaráte o teplo svatebčanů i vaše, není proč si neužít koulovačku ve svatebních šatech. Tady je pár důvodů, proč oželet svatební šaty bez rukávů.

Nebudete bojovat o termín
Kdo chce svatbu v létě, musí vše plánovat dlouhé měsíce dopředu. Oddávající, fotograf, matrika, prostory pro obřad i hostinu, vše je plné. O svatbu v létě je zkrátka zájem. Pokud si vyberete zimní termín, budete mít vše o dost jednodušší. Zatímco v létě musí páry někdy volit kompromisy, protože ne vše lze zařídit ve vybraný termín, v zimě můžete mít s nadsázkou opravdu vše, na co si vzpomenete.

Fotky jako z pohádky
Tři oříšky pro Popelku. Také se vám při představě dokonalé zimy představí tato pohádka? Klidně se jí nechte inspirovat. Focení může probíhat na zasněženém poli, v lese plném sněhu nebo na voze taženém koňmi. Svatební fotky v zasněžené krajině mají opravdu pohádkovou atmosféru a na pár fotek si můžete hřejivý kožíšek klidně sundat.

Obřad venku? Proč ne
I v zimě můžete mít obřad pod širým nebem. Pokud vám počasí přeje a dostatečně sněží, není nic krásnějšího, než si říct své ano na zasněžených vrcholcích. Pohoštění pro svatebčany před samotným obřadem můžete obohatit o horkou polévku nalévanou přímo z kotlíku. Hostinu bychom už doporučovali ve vyhřáté roubence stojící opodál.

Hosté se nudit nebudou
Pro hosty můžete během svatebního dne připravit několik úkolů. Například postavit sněhuláky podle novomanželů, sjet blízký kopec na sáňkách nebo připravit sáňkařský slalom dvojic. Fotky rozesmátých tváří s červenými nosy budou jistě památeční. Stejně jako první novomanželská koulovačka.

Svatba v zimě sice může být náročnější na přípravu, o to víc ale půjde pro vás i svatebčany o netradiční zážitek, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. A ačkoliv se to může zdát nemožné, věříme, že v ten den vás budou hřát i snubní prstýnky. Stejně jako celý život.

Snubní prsten z bílého a červeného zlata Snubní prsten z bílého zlata
Tyto netradiční svatební prsteny jsme navrhli pro páry, které ocení eleganci a působivý vzhled barevné kombinace bílého a červeného zlata. Robustní a přitom jemné. Bez kamenů, ale výrazné. Jemné, tenké snubní prsteny z bílého zlata. Pánský model tvoří jednoduchý nezdobený kroužek. Dámský prstýnek je zdobený řadou třpytivých kamínků po celém obvodu.