Vybrat ten pravý zásnubní prsten stojí většinu mužů spoustu úsilí a občas i nějakou tu vrásku na čele navíc. Sladit potřebnou velikost, cenu a design prstenu si žádá hodiny a hodiny pečlivého vybírání. Nejjednodušší je zjistit právě velikost prstu partnerky, na kterém bude zásnubní prsten nosit, a také odhadnout cenovou relaci, do které by se měl prsten vejít. Jak však vybírat zásnubní prsteny z hlediska designu?

Když partnerka poprvé uvidí zásnubní prsten, který pro ni její snoubenec vybral, nebude se zajímat primárně o cenu, ale o jeho vzhled. Je důležité, aby se jí opravdu líbil – aby ladil k jejímu vkusu a estetickému cítění. Vždy proto při výběru prstenu myslete na to, co má vaše partnerka ráda, jakému typu šperků dává přednost. Pokud si například potrpí na čisté, jednoduché šperky vyrobené z jednoho kovu bez barevného zvýraznění, nekupujte jí extravagantní prsten z černé keramiky s vybroušenými hranami. Raději vsaďte na osvědčenou klasiku jednoduchého prstenu s krásně vybroušeným kamenem uprostřed.
 
Právě zásnubní prsteny se zasazeným jedním kamenem jsou nestárnoucí klasikou, která dělala dojem před dvaceti lety a bude obdivována i za dalších dvacet let. Jedná se o nejběžnější typ zásnubních prstenů, který muži darují svým partnerkám; to však nesnižuje jeho hodnotu, naopak. Klasický typ zásnubních prstenů je vhodný i pro praktické ženy, které nejsou standardně zvyklé nosit šperky. Jednoduchý prsten s elegantně zasazeným kamenem bez dalšího výrazného zdobení bude pro ně tou správnou volbou.
 
Existuje však i kategorie žen a párů, které dávají přednost originalitě a vybočení z řady. A v případě zásnubních prstenů tomu není jinak. Pokud partnerka, pro kterou prsten vybíráte, upřednostňuje osobitý styl a má ráda vybočení z řady, vyberte jí prsten s originálními motivy. Může se jednat třeba o více drobných kamenů, které jsou zasazeny vedle sebe a které nejsou běžnou volbou při výběru zásnubního prstenu, nebo třeba o zásnubní prsten spletený ze dvou proužků kovu.