Zlato nás láká svou barvou a leskem a bylo to mu tak vždy, moc se od dávných dob vlastně nezměnilo. Není divu, že pro nás zlato představuje magickou, téměř nedosažitelnou hranici. Vždyť se vlastně jedná o následky střetu hvězd. Zlato je krásné v jakékoliv své podobě, nádherné zlaté šperky, řetízky, náramky, náušnice, ale i snubní a zásnubní prsteny si vybíráme a kupujeme pro jejich různorodé odstíny a také kvalitu materiálu.

Co to vlastně slitina je? Slitina je směs kovu s dalšími kovy nebo prvky či sloučeninami, která vzniká tavením a jejich smícháním. Nejznámějšími slitinami zlata jsou bílé, žluté a červené zlato. A jak je to s ryzostí? Všechny barvy zlata ve stejné ryzosti mají stejný obsah ryzího zlata, takže se nemusíte bát, že se třeba při nákupu šperku z bílého zlata nějak ochudíte oproti zlatu žlutému.

Zásnubní prsten z bílého zlata Zásnubní prsten ze žlutého zlata Snubní prsteny z bílého a červeného zlata
Dopřejte své vyvolené třpyt nesmrtelné klasiky. Zvolte jednoduchý zásnubní prsten s jemnými křivkami, který překvapí svou nadčasovou elegancí.  Poohlížíte se po netradičním zásnubním prstýnku? Tento model je zajímavý dynamickým tvarem, kdy dva oddělené konce svírají kamínek bez použití klasických krapen. Netradiční snubní prsteny výrazného vzhledu jak díky kombinaci bílého a červeného zlata, tak i lesklo-matným povrchem. Dámskému prstýnku dodává jemnost oslnivý kámen.

 

   

Žluté zlato je slitina zlata, stříbra a menšího množství mědi. U 14karátového žlutého zlata je poměr mezi zastoupenými kovy přibližně 6:3:1. Právě na poměru záleží, jaký odstín získáme. Větší podíl stříbra zajistí jemnější, až vanilkovou barvu, větším zastoupením mědi vznikne kov se zářivě tmavě žlutou barvou.

Červené zlato, které se pyšní červeným odstínem díky přidání více mědi, připomíná někdy světlejší, jindy tmavší narůžovělý západ slunce. Čím více mědi ve slitině, tím tvrdší pak výsledný kov je. Šperky z červeného zlata jsou vhodné pro romantické a něžné osoby, které s jemně načervenalou barvou zlata budou souznít.

Bílé zlato, které zažívá svůj boom již několik let, je tolik oblíbené právě v případě snubních a zásnubních prstenů. Pro svou čistě bílou barvu je považováno za kov, ze kterého je možné vyrobit univerzální šperky vhodné jak na běžné, každodenní nošení, tak i na slavnostnější příležitosti. Bílé zlato je slitinou zlata s kovy jako stříbro, zinek a nikl či paládium. 

Pokud si některý z prstenů chcete vyzkoušet osobně, navštivte některou z našich prodejen. Zkušený personál vám rád zodpoví jakékoli otázky.

sperky