Víte, co je nejdůležitějším a zároveň snad nejobtížnějším prvkem na každé svatbě? Nenucenost. Přirozenost a pocit volnosti by měly provázet jak žádost o ruku a předání zásnubního prstýnku, tak samotnou svatbu a výměnu snubních prstenů. Jak toho ale docílit, když už při samotných přípravách se dostáváme do křeče a urputně si přejeme, aby "všechno klaplo"?

Co od svatby očekáváte? Aby byla... neuvěřitelná, nezapomenutelná, spontánní, nenucená, prostě nádherná. A v čem by se vaše nezapomenutelná svatba měla odlišit od těch tradičních?
 
Aby se z vaší svatby nestalo klišé, nemusíte hned měnit hlavní scénář.  Obřad, výměna prstýnků, svatební hostina. Do toho ale zapracujte několik originálních detailů, které dají vaší svatbě šmrnc. Tyto drobnosti totiž mohou hrát klíčovou roli. Důležité je nebát se a sebrat odvahu k experimentování. Začněme například hudbou. Svatební pochod je klasika, Wágnerem nikdy nic nezkazíte. Ale - co takhle zkusit zcela neotřelou, byť třeba klasickou, hudbu? Abyste pak potěšili výběrem hudby i svatební hosty, můžete se jich předem zeptat na oblíbenou melodii, kterou během hostiny uslyší. Nespokojte se s levnou kapelou hrající „povinné“ songy. Vybírejte pečlivě takovou, která dokáže zahrát vaše oblíbené kusy i klasiku. Máte-li rádi pestrost, najměte si ohnivou show, žongléry nebo třeba břišní tanečnice. 
 
Vytvořte si originální dekoraci. Nemusíte mít okázalé pompézní květinové zdobení. Co třeba malé lampičky, lucerny nebo jiné osvětlení neobvyklých tvarů a rozsvícené svíčky během obřadu? Na svatebních fotografiích to bude vypadat fantasticky!
 
Lámete si hlavu s pozvánkami? Zapomeňte na srdíčka a hrdličky. Buďte nároční, použijte vlastní fotografie, oblíbené obrázky nebo citáty. Obraťte se na grafické studio, originalita bude zaručena. 
 
Ano, samozřejmě. Nejdůležitější je svatební místo. To totiž velkou měrou přispívá k celkové atmosféře. Vyberte si neotřelé místo, které dodá vaší svatbě punc výjimečnosti, aniž byste se vy sami museli dalšími drobnostmi o výjimečnost snažit. Pokud se vám příčí tradiční hry a nucená zábava, vynechte to. K celkové pohodě přispívá výměna klasické hostiny za bohatý raut, kam můžete zařadit několik originálních pokrmů. 
 
Další skvělé tipy vám přineseme v dalších článcích! 
Snubní prstenySnubní prstenySnubní prsteny