Málokteré šperky mají takové kouzlo romantiky a punc luxusu, jako ty, které zdobí pravé perly. Říká se, že perly jsou symbolem elegance a do jisté míry také společenské statusu. Pravé perly jsou zkrátka jedinečné, nikdy nenajdete dva totožné kusy. V naší nabídce najdete krásné prsteny, náhrdelníky i náušnice zdobené těmito skvosty. Co všechno o perlách víme a jak je nosit?

Odkud se vzaly?

Někteří lidé o nich říkají, že nosí slzy, jiní, že nosí štěstí. Svou krásu a sílu nám dokazují už více než 6 tisíc let. Jde o jediný organický drahokam, který je opředen řadou mýtů a legend. Svou popularitu si získaly již v dávných kulturách. 
 
Naprostá většina perel pochází z moře v Japonsku, Číně, Vietnamu a Tahiti. Nejkvalitnější mořské perly jsou v Japonsku. Další variantou jsou sladkovodní perly, které vytváří perlorodka říční. Jsou trochu menší, ovšem v jedné perlorodce jich může být až několik najednou. 
 
Perly mají charakteristický lesk, který je způsoben odrazem a lomem paprsků světla, jenž dopadá na průsvitné vrstvy perleti. 
 

Elegance v každém detailu

Perly milovala slavná Coco Chanel, britská princezna a módní ikona Diana, Grace Kelly i Elizabeth Taylor. Perly jsou skvostem mezi šperky. Hodí se zejména ke společenským událostem, jako jsou svatby, plesy, promoce, firemní večírky a jiné. Nabízíme šperky zdobené perlami vždy v několika barevných variacích – černá působí velmi sofistikovaně, růžová romanticky a bílá je zkrátka klasika, která nestárne. 
 

Jak o perly pečovat? 

Víte, jak se o perly starat, aby dlouho vydržely? 
  • Perly nesmí přijít do kontaktu s parfémem a lakem na vlasy
  • U prstenu dejte pozor na mýdla a mechanické oděry, perly jsou poměrně citlivé
  • Je žádoucí nosit perly přímo na kůži, vezmou si z ní vlhkost a budou déle lesklé