Pokud vám palčivá otázka po původu tradice, podle níž se zásnubní a snubní prsteny navlékají na prsteníček, který podle významného šperku dostal i své jméno, nedá spát, ponořte se do jednoduchého experimentu, který vám vše vysvětlí zajímavou a vtipnou formou. Zkuste spojit obě dlaně k sobě.

Pokud vám palčivá otázka po původu tradice, podle níž se zásnubní a snubní prsteny navlékají na prsteníček, který podle významného šperku dostal i své jméno, nedá spát, ponořte se do jednoduchého experimentu, který vám vše vysvětlí zajímavou a vtipnou formou.

Zkuste spojit obě dlaně k sobě. To, co vidíte je váš minulý a současný život (pravá ruka) opírající se o vaši budoucnost (levá ruka), vaše ruce představují celý váš život s nejdůležitějšími vztahy, které vás během něj potkají. Oba vaše palce představují vaše rodiče, matku a otce, drahé lidi, kteří vám dali život, milovali vás a dali vám možnost milovat, zasnoubit se a vdát se nebo se oženit.

Ukazováčky představují vás a váš vztah s vašimi sourozenci, ať už máte bratra nebo sestru, jistě se o vašich zásnubách dozví a na svatbu budou pozváni nebo sehrají důležitější a prestižní roli svědků. Jsou to lidé, se kterými sdílíte nejstarší vzpomínky, s nimi jste se jistě nesčetněkrát nepohodli a vícekrát udobřili, v dobrém i ve zlém je váš život spojen s těmi jejich.

Oba vaše prostředníčky jste vy sami, vaše minulost spojená s budoucností formující tak vaši přítomnost. Právě prsteníčky symbolizují vás a vašeho životního partnera, který dostal přednost před všemi lidmi na světě a kterého tolik milujete, že jste se vzájemné lásce rozhodli dát formu zásnub a svatby. A nakonec vaše malíčky, to jste vy a vaše děti.

Držte ruce pevně spojené a teď příjde kouzlo – zkuste od sebe prsty pravé a levé ruky oddělit. S vašimi palci to jde snadno, vdáte se nebo oženíte, založíte novou rodinu a přestože s vámi vaši rodiče pořád budou, osamostatníte se a naučíte se žít bez nich. A vaše ukazováčky? Vaše cesta i cesta vašich sourozenců se rozdělí. A tak to má být.

Malíčky se od sebe vzdálí stejně jako vaše děti jednou vyrostou a osamostatní se. Ale prsteníčky? Ty od sebe zkrátka oddělit nejdou! Prsteníček a na něm blyštivý prsten tak budou navždy symbolem nerozlučitelnosti milujících se partnerů.