Do nedávné minulosti si páry vybíraly snubní prsteny nejen společně, ale také volily identický design. Důvodem bylo především to, že zlatnictví nenabízela možnost koupě odlišných snubních prstenů pro muže a ženu. 

Do nedávné minulosti si páry vybíraly snubní prsteny nejen společně, ale také volily identický design. Důvodem bylo především to, že zlatnictví nenabízela možnost koupě odlišných snubních prstenů pro muže a ženu. V dnešní době jsou kvalitní zlatnictví schopná zhotovit pár snubních prstenů, které mají sice na první pohled stejné prvky, ovšem jejich konečná úprava je odlišná jak u muže, tak u ženy.

Ženy, které jsou příznivkyněmi drahých kamenů, si tímto přijdou na své. Snubní prsteny na zakázku i ty, které již zlatník vyrobil, je možné použít k svatebnímu obřadu, ačkoliv jsou odlišné. Právě vsazení drahého kamene či několika drahých kamenů do snubního prstenu ženy je nejtypičtější úpravou rozdílných snubních prstenů.

Muži se k nošení snubních prstenů staví všelijak – někteří je vítají, jiní nikoliv, tak jako tak, na mužské ruce patří rozhodně hladký snubní prsten. Je pravda, že hladkým snubním prstenem na ruce ženy se nikdy nic nezkazí, ale pokud jej pár nechá ozdobit drahými kameny, jeho estetická hodnota rozhodně stoupne.

Moderní je rovněž pořizovat snubní prsteny ve stejném zlatnictví, ve kterém byl pořízen prsten zásnubní. Tím pádem je možné vytvořit šperk, který se snubním prstenem o to více ladí, pokud bude z dílny toho samého zlatníka.

Trendy jsou tedy rozhodně nakloněné tomu, nebát se a vybrat si i naprosto odlišné snubní prsteny. Snubní prsteny přece harmonický vztah a manželství netvoří, jsou pouze krásnou tradicí, která je po staletí dodržována. Odlišný design prstenů tedy není rozhodně věcí, kterou by se některý z vás měl trápit, pokud se nejste schopni nad vzezřením vašich snubních prstenů shodnout.