Jistě se každý ztotožní s tvrzením, že zásnuby jsou výjimečným okamžikem v životě člověka. Nejsou důležitým rituálem jen z hlediska přítomnosti, ale zásadním způsobem ovlivňují i budoucnost.  

Jistě se každý ztotožní s tvrzením, že zásnuby jsou výjimečným okamžikem v životě člověka. Nejsou důležitým rituálem jen z hlediska přítomnosti, ale zásadním způsobem ovlivňují i budoucnost. To, co nám ze zásnub zůstává, je kromě příjemného pocitu nejasné, ale zcela jistě zářné budoucnosti po boku milovaného člověka, i zásnubní prsten, který zůstane navždy milou upomínkou, vzpomínkou na jedinečný okamžik, v němž se muž vyslovil, a žena řekla ano.

Zásnubní prsten by rozhodně neměl zapadnout mezi ženinými šperky, stát se jedním z mnoha prstenů, které si budoucí nevěsta tu a tam navlékne na prst. Právě naopak, zásnubní prsten by měl být nošen s hrdostí a vlastně neustále. Pokud je totiž zásnubní prsten kvalitně zpracován, není nutné jej z prstu sundávat ani při sprchování, koupeli, nebo sportu.

Každý z nás je jiný, máme rozdílné osobnosti i zájmy a stejně se lišíme i estetickými požadavky, které klademe na své šperky. Pokud by měla podoba zásnubního prstenu splňovat naše vysoké požadavky na šperk nevyčíslitelné emocionální hodnoty, rozhodně bychom jeho výběr neměli podceňovat. Pokud si nejste jistí formou zásnubního prstenu, velikostí, materiálem, nebo zdobením, ale určitě víte, že chcete něco neotřelého, originálního a výmluvného, co se vyjadřuje k charakteru, nebo koníčkům nastávající manželky, či k povaze vztahu dvou lidí, kteří se rozhodli vstoupit do manželství, vyberte si zásnubní prsten okořeněný kouzlem vědy. Žhavou novinkou a nejnovějším trendem na trhu snubních a zásnubních prstenů jsou totiž prsteny pro tak zvané, nerdy, vědátory a šprty, které fascinuje věda a všechno co k ní patří.

Milujete chemii a biologii? Žádné obavy, i pro vás se najde ten pravý zásnubní prsten. Navlékněte své nastávající na prsten prstýnek, který namísto drahého kamene ozdobí molekula jejího oblíbeného prvku. A co takhle šroubovice DNA? Ani to není problém. Vždyť její elegantní tvar je tak esteticky přitažlivý, ten si o spolupráci s drahým kovem na zásnubním prstenu přímo říká. Uvidíte, že snahu o originalitu v případě zásnubního prstenu neocení jen snoubenka s lesknoucím se prstenem přesně podle jejích představ na ruce, ale i široké okolí, které na jedinečný prsten jistě nebude šetřit chválou.