Karneval už sice skončil a pro věřící nastalo období půstu, není však všem dnům konec. Karneval totiž není jen oslavou tradičně spojenou s křesťanstvím, ale společenskou událostí a v neposlední řadě i estetickou záležitostí, jejíž prvky lze aplikovat téměř kamkoliv. Tak proč ne i na svatbu? Vždyť svatba se vším, co k ní patří: bělostnými šaty nevěsty, perfektně padnoucím oblekem ženicha, zářivými snubními prstýnky na lesklém podnose, barevnou svatební kyticí a opulentní svatební hostinou, je veselou a radostnou událostí. 

Karneval už sice skončil a pro věřící nastalo období půstu, není však všem dnům konec. Karneval totiž není jen oslavou tradičně spojenou s křesťanstvím, ale společenskou událostí a v neposlední řadě i estetickou záležitostí, jejíž prvky lze aplikovat téměř kamkoliv. Tak proč ne i na svatbu? Vždyť svatba se vším, co k ní patří: bělostnými šaty nevěsty, perfektně padnoucím oblekem ženicha, zářivými snubními prstýnky na lesklém podnose, barevnou svatební kyticí a opulentní svatební hostinou, je veselou a radostnou událostí. Vždyť právě k bujarému veselí odkazuje slovo, které se pro svatbu užívalo spíše dříve, ale i dnes si najde své věrné zastánce – veselka. Proč tedy neuspořádat svatbu ve stylu karnevalu a pobavit se dvakrát?

Nic se nemá přehánět, to je jisté a tak snad nikdo nečeká, že budoucí snoubenec poklekne před svou vyvolenou se zásnubním prstenem v ruce ve zvířecí masce nebo s čepicí ozdobenou rolničkami na hlavě. Takové zásnuby by spíš než veselé a uvolněné, byly komické. A zásnubní rituál nemusí být sice strohý a přespříliš vážný, ale navléknutí zásnubního prstenu na prst budoucí nevěsty by mělo být především důstojné.

Karnevalový styl se může promítnout do svatebního veselí, když už jsou oba novomanželé navždy spoutáni nejen vzájemnou láskou, která by měla překonat všechny těžkosti vztahu, ale i dvěma zásnubními prsteny, jejichž drahocenný materiál – zlato či stříbro, zajistí jejich dlouhotrvající lesk. A tak se po vzoru snubních prstenů může zalesknout i manželství. Karneval se může v malých, zato však poutavých detailech objevit ve výzdobě sálu či restaurace, kde se koná hostina, písně k tanci novomanželů mohou pocházet z veselého repertoáru karnevalové hudby a květiny mohou rovněž nést barvy karnevalu, které září stejně jako zásnubní prsteny.

Krása je skrytá v detailu a tak není nutné urputně vkládat karnevalové ozdoby a motivy do každého aspektu svatby. Karnevalová atmosféra však rozhodně prospěje všem, nejen příbuzným a svatebním hostům, ale i ženichovi a nevěstě, kteří se budou těšit ze svých zásnubních prstenů a především pak jeden z druhého.