Aperitiv podávaný na svatbě navíc povzbudí chuťové buňky a rozproudí konverzaci. Není totiž třeba ihned usedat ke stolům prohýbajícím se pod tíhou italského jídla.  A přípitek? Ten může být klidně pronesený italsky: “Per cent'anni" neboli na sto let.

Aperitiv podávaný na svatbě navíc povzbudí chuťové buňky a rozproudí konverzaci. Není totiž třeba ihned usedat ke stolům prohýbajícím se pod tíhou italského jídla.  A přípitek? Ten může být klidně pronesený italsky: “Per cent'anni" neboli na sto let. Tím novomanželům zajistíte dlouhou a šťastnou budoucnost, protože koneckonců svatba je tu od toho, aby překlenula mezičasí mezi minulostí a budoucností obou zamilovaných lidí a spojila je v jednom životě zrovna tak, jak to na symbolické úrovni činí dva snubní prstýnky a jak to před nimi stvrdily už prsteny zásnubní.

Nezapomínejte na jedno jasné pravidlo, které vaši svatební hostinu ozvláštní, ale hlavně vykouzlí na hodovním stole pravou italskou atmosféru -  všechno jídlo by mělo být čerstvé a pokud možno sezonní. Olivy, šunka, sýry, zelenina a ovoce hosty potěší vice než těžko stravitelné chlebíčky. Jako hlavní chod můžete podávat těstoviny nebo pizzu a na závěr si osladit novomanželský život lehkým tiramissu.

Blyštivé snubní prsteny, které v případě mnoha svateb hrají prim, by měly být vhodně doplněny takovým pozadím, na kterém vynikne jejich krása, lesk a elegance ušlechtilého kovu se zdobením, ale klidně i bez něj, protože v jednoduchosti je krása a zdobnost si lze vynahradit jinde, pokud se jí nedostává v případě oblečení. Dříve se italské nevěsty zdobily něčím zeleným, snažily se tuto barvu zakomponovat do svého outfitu, neboť zelená barva je symbolem štěstí manželského života. Zkuste to taky a podtrhněte netradiční krásu hladkých snubních prstenů korespondující zelenou broží nebo náušnicemi se zelenými kameny.

Krémová, bílá, šedá i barva champagne jsou vhodným podkladem ke šperkům, na těchto neutrálních, ale přitom velmi tradičních barvách se budou snubní prsteny blyštit ještě více. Vždyť prstýnek je vlastně základ, od kterého by se měla celá sláva odvíjet. Prsten tu bude ještě dlouho potom, co vyblednou vzpomínky na svatbu. Snubní prsten přetrvá a bude se blyštit dál.