A samotný obřad? I ten se může nést v italském duchu. Stačí tak málo. A vlastně vás nikdo nebude podezírat z výpůjček z cizích kultur. Vždyť svatební obřady byly v celé Evropě tak rozmanité, že v minulosti se mohl některý ze zvyků klidně zatoulat i k nám.

A samotný obřad? I ten se může nést v italském duchu. Stačí tak málo. A vlastně vás nikdo nebude podezírat z výpůjček z cizích kultur. Vždyť svatební obřady byly v celé Evropě tak rozmanité, že v minulosti se mohl některý ze zvyků klidně zatoulat i k nám. Natáhněte mezi dveřmi kostela stuhu, aby ostatní věděli, že uvnitř probíhá svatba. Svažte tak nevěstu, ženicha, oddávajícího i svatebčany uvnitř místa, kde má ke svatbě dojít a spojte je tak na úrovni zážitku. Svazování, spojování a všechny podoby snahy připoutat jednoho ke druhému se na mnoha úrovních objevují ve svatebních tradicích. Svatební zásnubní a snubní prsteny jsou toho nejlepším důkazem. Dva hladké prsteny spojují dva lidi a učiní z nich pár. Nebo to udělejte jako italští ženiši  a zajistěte si štěstí a pohodu, nebo lépe řečeno odvraťte od sebe všechno zlé -  ti si totiž do kapsy zastrčí kousek železa. A nevěsty? I ony mají svá tajemství. Ty italské si natrhnou závoj, rovněž pro štěstí.

A jak je to s rozlučkovým večírkem? V době mezi tím, kdy snoubenec navlékne své vyvolené zásnubní prsten na její prst a okamžikem, kdy ji navlékne i snubní prsten by měl uběhnout rok a den. Realita je ale často jiná a tak to může být období mnohem delší a v některých případech o něco kratší. Poslední dny před svatbou by se měly nést ve znamení veselí a takzvaného loučení se svobodou. I to může probíhat v duchu italských večírků nebo tematicky. Vybírat můžete kostýmní party inspirované karnevalem nebo dlouhou italskou historií sahající od dob římských až do současnosti.

A odjezd z obřadu, kde proběhlo předání snubních prstenů a hlavně vyřčení všemi očekáváného a hlavně oboustranného „Ano“? Zkuste to v italském stylu a jako novomanžel posaďte svou vyvolenou, nyní už manželku, na motocykl značky Vespa, nasaďte si helmy a společně odjeďte vstříc společnému životu. Nebo nastupte do automobilu značky Alfa Romeo a zamávejte hostům z okénka rukou, na které se ještě v dálce budou lesknout krásné a třpytivé snubní prsteny.