Na období vánoc se každý z nás těší z jiného důvodu. Pro děti je to doba, kdy se mohou radovat z dárků pod rozsvíceným vánočním stromkem, pro dospělé možnost setkat se s rodinou a přáteli.

Na období vánoc se každý z nás těší z jiného důvodu. Pro děti je to doba, kdy se mohou radovat z dárků pod rozsvíceným vánočním stromkem, pro dospělé možnost setkat se s rodinou a přáteli. A pro zamilované? Příležitost, jak uspořádat ty nejkrásnější romantické zásnuby na sněhu a do roka a do dne stejně magickou svatbu.

Nejen, že žádost o ruku v zimních měsících má své neopakovatelné kouzlo se spoustou sněhu v pozadí, zmrzlými prsty, z nichž jeden pookřeje, když je na něj navlečen lesknoucí se zásnubní prsten, ale je to i příslib stejně originální svatby, která by se měla uskutečnit přesně za rok od chvíle, kdy muž ženě navlékne zásnubní prsten a potvrdí tak svou lásku k ní a zároveň jí dá slib milovat ji až do smrti.

Vánoční svatby sice nejsou přlíš obvyklé, o to však krásnější to může být zážitek. Po zásnubním prstenu, jehož barva i tvar korespondují se zimním počasím, přichází na řadu prsten snubní. I ten může odrážet kouzelnou vánoční atmosféru. Ať už je to světle stříbrná barva čerstvě napadnutého sněhu, kterou v případě prstenu supluje bílé zlato, nebo motiv vloček, či květin jim podobným, kousek zimy může navždy zůstat zaklet v podobě snubního prstenu a tak vám navždy připomínat, kdy vlastně k vyslovení toho přízračného „ano“ došlo.

Svatební polibek pod jmelím, snubní prsten na prstech nevěsty i ženicha, sněhové závěje, mlžný opar jako krajka nevěstiných šatů a k tomu lichotivé světlo zimního slunce. To všechno se může objevit na svatbě, pokud se rozhdnete vyměnit si snubní prsteny právě v období kolem vánoc, v pohádkově krásné zimě.

Svatební cesta do teplých krajů, na které vás budou doprovázet oba snubní prsteny, jichž se sice dotknul mráz, ale které svědčí o tak velké vzájemné lásce, že by poskytla dost tepla pro celý svět, pak dává mnohem větší smysl. Nebojte se tedy experimentovat a počkejte si na zimu jak v případě zásnub, tak i se svatbou.