Zásnuby a svatba, to je velký a důležitý krok nejen v životě obou lidí, kteří se rozhodnou stvrdit svou lásku nejdříve prstenem a poté i svatebním obřadem, ale i v životě jejích příbuzných a přátel. Zasnoubení a následná svatba klade tedy na budoucí snoubence a později nevěstu a ženicha požadavky okolí a potřebu vyhovět společenským konvencím.

Zásnuby a svatba, to je velký a důležitý krok nejen v životě obou lidí, kteří se rozhodnou stvrdit svou lásku nejdříve prstenem a poté i svatebním obřadem, ale i v životě jejích příbuzných a přátel. Zasnoubení a následná svatba klade tedy na budoucí snoubence a později nevěstu a ženicha požadavky okolí a potřebu vyhovět společenským konvencím. Jak vybrat zásnubní a snubní prsten je v mnoha případech otázkou číslo jedna, která nedá budoucímu ženichovi spát, dokud nebude mít prsten v krabičce připravený na tu pravou chvíli. Aby šlo vše tak jak má a hlavně s minimem stresu a starostí, existuje mnoho tipů a triků, jak zásnubní a snubní prsten vybrat a jak se tedy na svatbu připravit. Tady je alespoň jedenáct, těch nejzákladnějších z nich.

Hned první rada je nad zlato a zní: ujasněte si priority. Co vlastně chcete? Co hledáte? Jaké jsou vaše představy? Alespoň vágní představa je lepší než nic, z nuly se začíná těžko a hledat něco, o čem nevíte, jak to má vlastně vypadat je těžší než hledat jehlu v kupce sena. Samozřejmě, někdy zafunguje momentální vnuknutí nápadu a spontánní inspirace, ale raději se na to moc nespoléhejte. Nakonec zásnubní a snubní prsteny jsou pro mnohé jediným šperkem, ale hlavně šperkem, který budete nosit každý den a v ideálním případě po zbytek života. Věnujte tedy čas přemýšlení o jeho tvaru, barvě a formě obecně.

Zaměřte se na detail a zodpovězte si na následující otázky: chcete mít zásnubní i snubní prsten ze stejného materiálu, aby se k sobě hodily? Nebo vám je bližší kontrast a budete tedy vybírat dva zcela odlišné prsteny? Chcete, aby snubní prsten ladil ženichovi například s páskem hodinek nebo jiným jeho šperkem? Přejete si, aby na zásnubním prstenu byly diamanty nebo drahé kameny? Preferujete spíše, aby snoubenčin prsten ladil se snoubencovým barvou a stylem?

Dejte si načas a zvažte, jaké jsou vaše preference a možnosti. Zodpovíte-li všechny tyto otázky, můžete se do klenotnictví odebrat už s o něco konkrétnější představou a uvidíte, že proces vybírání bude zase o něco jednodušší.