Druhý tip, kterým si jasně ušetříte strastiplnou cestu za nákupem snubních a zásnubních prstenů je koupě obou prstenů najednou. Pokud jako budoucí nevěsta rozhodně dáváte přednost překvapení, romantické žádosti o ruku s prstýnkem, který jste do té doby nezahlédla ani koutkem oka, tak tenhle tip se na vás vztahovat nebude.

Druhý tip, kterým si jasně ušetříte strastiplnou cestu za nákupem snubních a zásnubních prstenů je koupě obou prstenů najednou. Pokud jako budoucí nevěsta rozhodně dáváte přednost překvapení, romantické žádosti o ruku s prstýnkem, který jste do té doby nezahlédla ani koutkem oka, tak tenhle tip se na vás vztahovat nebude. Ale ve všech ostatních případech vám koupě prstenů najednou může ušetřit spoustu dilemat a dlouhého váhání a zvažování, koupit či nekoupit – zásnubní prsten vám může ukázat směr, kterým se ubírat v případě koupě toho snubního.

Například složitý nebo velmi specifický zásnubní prsten s diamantem nebo perlou by bylo hříchem doplnit stejně honosným prstenem snubním. Nechte vyniknout složitost provedení zásnubního prstenu na pozadí jednoduchosti a elegance prstenu snubního. Oba prsteny by k sobě měly ladit, ale zároveň není na škodu, budou-li se vzájemně doplňovat nebo spolu lehce kontrastovat. A znovu, dopřejte si čas na rozmyšlenou, tuhle fázi není radno uspěchat. Nebojte se zeptat se přátel a známých, poohlédněte se po inspiraci všude tam, kde cítíte, že vám styl a vkus té či oné oblasti pomůže v rozhodování.

V neposlední řadě začněte s výběrem prstenů s dostatečným předstihem. Jak už jste si jistě stačili všimnout, výběr snubních a zásnubních prstenů je rituálem sám o sobě, ze kterého plyne zodpovědnost do daleké budoucnosti. A o budoucnosti také přemýšlejte, až budete prsten vybírat. Sáhněte po něčem elegantním, nadčasovém a klasickém, ale zároveň si buďte jisti, že prsten odráží i váš osobní styl a není jen pouhým anonymním šperkem, váš rukopis by v něm měl být jasně rozpoznatelný.

A kdy tedy s výběrem prstenů začít? Ideálně dva až tři měsíce před svatbou. Možná se to zdá jako příliš dlouhá doba, ale mějte na paměti, že prsteny také nějakou dobu vznikají. Pokud prsteny navíc budete chtít opatřit vyrytým monogramem nebo datem svatby, čekací doba se může ještě o něco protáhnout.