Stejně jako oblečení, obuv či doplňky ve formě náušnic či náhrdelníků, i snubní prsteny podléhají módním vlivům. A jim zase podléhají páry, které se do zlatnictví přijdou takříkajíc okroužkovat na celý život.

Tatam jsou tradiční jednoduché či bohatě ryté kroužky provedené ve žlutém zlatě, směr udává jednoznačně bílé zlato a stále oblíbenější palladium. Výjimkou už ani není, když pár sáhne po snubních prstýncích vyrobených v barevných kombinacích zlata, nejčastěji nyní jdou barevné kombinace bílého a červeného zlata. Movitější budoucí novomanželé stále častěji volí královnu mezi drahými kovy - platinu, která v kombinaci s brilianty bude navěky krásná.

Co se týče osazení snubních prstenů kameny, tak jej stále upřednostňují v mnohem větší míře ženy než muži. Avšak trendem už není osazení snubního prstenu pouze jedním kamenem. Budoucí novomanželky velmi rády využívají zdobení drobnými kameny například po obvodu prstenu, které splývají s jeho povrchem a zvyšují tak jeho lesk. Naopak muži stále dávají přednost hladké variantě prstenů, popřípadě si je nechají ozvláštnit vyrytou geometrickou linií.

Rytiny do snubních prstenů jsou stále oblíbené – zpravidla se rytina aplikuje na vnitřní stranu prstenu. Mezi nejčastější přání novomanželů patří vyrytí data svatby, jméno protějšku či krátké vyznání.

Oblíbeným trendem mezi snubními prsteny posledních několika málo let jsou však například i hranaté prsteny. Ano, čtete dobře, přibývá párů, které si oblíbily geometrickou přesnost a nechají si vyvést vrchní (viditelnou) plochu prstenu v hranatém tvaru. Oblíbené jsou i prsteny, které do sebe po přiložení zapadají a dávají tak novomanželů hlubší pocit společného soužití.

Trendy ovšem nejsou to nejdůležitější, čeho byste se měli při výběru snubních prstenů držet. Pokud se vám líbí tradiční jednoduché kroužky, vsaďte rozhodně na ně a nenechte se strhnout módní vlnou.