Ať je Váš osobní styl jakýkoliv, vězte, že následujících sedm pravidel výběru snubního prstenu Vám ušetří spoustu starostí a zajistí zvolení toho pravého šperku.

Ať je Váš osobní styl jakýkoliv, vězte, že následujících sedm pravidel výběru snubního prstenu Vám ušetří spoustu starostí a zajistí zvolení toho pravého šperku.

  1. S hledáním začněte brzy – Většina snoubenců vstupuje do procesu hledání toho pravého snubního prstenu s určitou vizí. To ovšem neznamená, že naleznete pouze jeden ideální šperk. Právě naopak, pravděpodobně se na první pohled doslova zamilujete i do pěti snubních prstenů. Proto je důležité si vyhradit na nákup minimálně dva měsíce. Především pokud se rozhodnete nechat si zhotovit snubní prsten na míru, je potřeba počítat s měsíční rezervou.

  2. Stanovte si rozpočet – stejně jako je vhodné předem vědět, kolik hodláte utratit za svůj svatební den, tak je přínosné stanovit finanční částku, kterou plánujete investovat do Vašich snubních prstenů. 

  3. Vezměte v úvahu praktičnost – nesnažte se vybrat si snubní prsteny nikterak avantgardní, které budou nepraktické. Snubní prsteny by měly doplňovat váš životní styl. Šperky, které jsou vyrobeny z bezproblémových a trvanlivých kovů a mají jednoduše zdobený povrch, si zvolí většina prakticky smýšlejících snoubenců. 

  4. Kontrola jakosti – snubní prsteny jsou na svých vnitřních stranách označení kvality a druhu kovů - puncovní značky. V případě, že je snubní prsten vyroben z více kovů, každý z nich musí mít své vlastní označení.

  5. Alergie – rozhodli jste se pro šperk z kovu, s kterým jste na své kůži ještě nepřišli do kontaktu? Raději si nejprve zkuste, zda netrpíte alergií především na nikl a pokud přeci jen se Vaše podezření potvrdí, zvolte za hlavní součást snubního prstenu bezniklovou slitinu zlata, palladium čí platinu.

  6. Nebojte se odlišit – ačkoliv jste si jako lidské bytosti souzeni, může se stát, že se zcela shodnete na stejném snubním prstenu. Nebojte se proto vybočit z řady a vybrat si každý pro sebe ten pravý snubní prsten.

  7. Správná velikost – vybírejte snubní prsteny, jen pokud je Vaše tělesná teplota normální. V extrémně horkých dnech jsou Vaše prsty nateklé a po ránu naopak hubenější než obvykle. Zkoušejte na zkušebních kroužcích o stejné šíři a profilu jako budou Vaše budoucí prsteny.