Chystáte se požádat vaši vyvolenou o ruku, ale nevíte, zda se rozhodnout pro zásnubní prsten se zirkonem či s brilianty? Jaké výhody v sobě skýtá investice do briliantů?

Chystáte se požádat vaši vyvolenou o ruku, ale nevíte, zda se rozhodnout pro zásnubní prsten se zirkonem či s brilianty? Jaké výhody v sobě skýtá investice do briliantů?

Zásnubní prsten s brilianty je klasika, kterou všichni známe z romantických filmů. Poté, co někdo spatří zásnubní prsten na ruce snoubenky, prakticky vždy, více či méně decentně může následovat otázka - jsou to pravé brilianty? Je zřejmé, že při kladné odpovědi se v očích zvídavé společnosti objeví jistá dávka úžasu. Brilianty jsou plným právem považovány za velice exkluzivní zboží, které si může dovolit málokdo. Opak je ale pravdou, rozdíl mezi cenou zásnubního prstenu se zirkonem a s briliantem nemusí být  až tak zásadní.

Na straně briliantu stojí také fakt, že tento drahý kámen neztrácí svou hodnotu, je to tedy velice dobrá investice do budoucna. Nemusíte se přitom bát, že dojde při běžném používání k jeho mechanickému poškození či zničení, přece jenom, je to nejtvrdší kámen na světě.

 

Z estetického hlediska, zkušenější lidé od pohledu poznají, zda se jedná o briliant anebo zirkon. Brilianty odráží světlo velice jedinečným způsobem, který si při jeho každodenním nošení zamiluje snad každá žena. Kámen na zásnubním prstenu proto nemusí být nijak výrazný, protože i malý briliant dokáže s každým šperkem naprosté divy.

Před rozhodnutím, jaký zásnubní prsten nakonec vyberete, pečlivě zvažte možnost investice do briliantu, který vaší snoubence rozhodně udělá neskutečnou radost. Každá žena tajně doufá, že jednou dostane šperk s pravým briliantem, proč tedy nevyužít této slavnostní události k splnění jejího tajného přání?