Celkem / 0 Kč
cz sk

Žádost o ruku od A do Z

Žádost o ruku neboli zasnoubení je významným životním krokem, na který je třeba se předem důkladně připravit.

Pokud si ji chcete opravdu vzít, budete potřebovat především zásnubní prstýnek, jehož výběru je třeba věnovat velkou pozornost. Ženy šperky milují a zásnubním prstýnkem vlastně vyjadřujete to, jak moc o ni stojíte. Vyjma prstenu nezapomeňte na puget květin a také vhodnou příležitost a místo, kde ji požádáte.

Vsaďte na kouzlo okamžiku

Stačí naťuknout

Ještě než se do celé přípravy vrhnete, možná by bylo dobré si ověřit, zda to žena vašich snů cítí stejně. Ženy jsou většinou šťastné, když je muž, kterého milují, požádá o ruku. Samozřejmě jen vy dobře víte, jak pevný je váš vztah, možná jste se o svatbě už v minulosti bavili. To vše je potřeba dobře zvážit, protože štěstí přeje připraveným.

V posledních letech se zásnuby opět vracejí do módy i s tradicemi, kterých se drželi naši předkové. A je to moc dobře. V dnešní uspěchané době je velice důležité najít si čas jeden na druhého.

Zásnubní prsten?
Jediná věc, na které se nešetří

Zásnuby bez zásnubního prstenu by zkrátka ani nebyly možné. Výběru prstenu věnujte velkou pozornost s ohledem na vkus vaší vyvolené. Sledujte, jaké prsteny nosí, zda dává přednost bílému nebo žlutému zlatu, jaké kameny má ráda. A pokud si nejste jistí velikostí prstenu, jednoduše si můžete jeden její prstýnek vypůjčit a změřit obvod.

Myslete na to, že vybraný šperk bude vaše vizitka. Vaše partnerka jej bude nosit pořád. Měl by být tedy nejen krásný, či doslova skvostný, ale také kvalitní a zkrátka jedinečný. Je to tedy věc, na které se rozhodně nevyplatí šetřit. Pokud pořídíte stříbrný prstýnek zdobený zirkonem, velkých ohlasů se patrně nedočkáte. Ovšem zlato a drahé kameny, to je přesně to, po čem ženy touží. Samozřejmě cenová relace je o něco vyšší, ale vězte, že je to investice do vaší budoucnosti. Zásnubní prsten je symbol lásky a souznění.

Vybrat prsten

Nezapomeňte na rodiče

Žádost o ruku je natolik významná událost, že byste neměli zapomenout také na rodiče. Můžete vycházet z tradic, které se ostatně dodržují dodnes. Jde například o pravidlo, kdy ženich požádá o ruku otce nevěsty ještě dříve, než se jí pokusí navléci zásnubní prsten. Samozřejmě záleží jen na vás. Můžete to pojmout jako romantickou žádost o ruku na netradičním místě jen mezi vámi dvěma a rodiče pak pozvat například na slavnostní oběd či večeři a tuto radostnou událost jim oznámit.

Příprava je základ

Nechcete se dočkat nějakého trapasu? Že by vám došla řeč a vy byste nebyl schopen se vyjádřit? Tomu předejdete tím, že si vše připravíte. Samozřejmě to neznamená, že svou žádost o ruku budete odříkávat jako básničku, nicméně alespoň základní body si napište. Není vhodné to příliš prodlužovat, někdy stačí třeba jen tato dvě kouzelná slůvka „vezmeš si mě?“.

Kde požádat o ruku

Toužíte po tom být originální? Vymyslete jedinečné místo, které bude jako dělané k žádosti o ruku. Můžete ji třeba pozvat na romantický výlet, na wellness víkend nebo spolu vyrazit do hor. Také datum by mohlo být symbolické, co třeba na svatého Valentýna nebo na 1. máje? Kreativitě a fantazii se meze nekladou. Ovšem stejně romantická může být žádost v kině, v zoologické zahradě nebo třeba v divadle. Zvolit můžete také místo vaší první schůzky.

Tipy na zajímavá místa a příležitosti

Den,
kdy jste se poprvé poznali, dali si první pusu, dali se dohromady

1.5.

První máj

3.5.

Den slunce

8.5.

Den matek

6.7.

Světový den polibku
 • Petřín
 • Zámky lázky na Čertovce
 • Obora Hvězda
 • Prokopské údolí
 • Vyšehrad
 • Tyršův vrch
 • Velká klajdovka a Hády
 • Zamilovaný hájek
 • park pod Špilberkem
 • Medlándské kopce
 • Babí lom
 • Mariánské údolí
 • v restauraci při večeři
 • hvězdárna
 • parky, kde je málo lidí
 • vyhlídky, rozhledny

Jak na to?

Další otázkou zůstává, jak ji o ruku požádáte? Vložíte prsten do skleničky šampaňského, do dortu nebo jí ho zabalíte jako dárek? Požádáte ji jen v soukromí, nebo dáte přednost veřejné žádosti před mnoha svědky v restauraci? Dbejte především na povahu vaší milé. Pokud je povahou spíše introvert, raději zvolte žádost v soukromí. Jestliže naopak víte, že miluje společnost a pozornost, můžete pojmout žádost o ruku více okázale.

A žili spolu šťastně...

Vše máte připravené,
vaše partnerka žádost k sňatku přijala a pomalu se můžete společně připravovat na velký den „D“. Nyní je čas poohlédnout se po snubních prstenech. Snubní prsteny symbolizují partnerství a pouto, které mezi vámi zůstane napořád. Alespoň v to tedy každý doufáme.

Snubní Prsteny

© 2019, Rýdl