Romanticky povečeřet při svíčkách, poté kleknout na kolena a za doprovodu smyčcového tria požádat svou vyvolenou o ruku? Na jednu stranu sice neskutečná romantika, na stranu druhou se jedná o klišé, které je součástí téměř každého romantického filmu. Aby vaše zásnuby nebyly stejné, tak pro vás máme pár jednoduchých tipů a rad, díky kterým bude vaše žádost o ruku jedinečným aktem lásky!

Pokud chcete zásnuby mermomocí spojit s dobrou večeří, zkuste namísto návštěvy restaurace uvařit pro svou nastávající sám. Vypadá to jednoduše, ale právě v jednoduchosti je krása – navíc pokud vaše partnerka není zvyklá vidět vás v kuchyni, udělá jí vlastnoručně připravená večeře ohromnou radost. A k tomu ještě žádost o ruku, no kdo by odolal?


Jste oba milovníci adrenalinu? Tak vyzkoušejte třeba žádost o ruku při společném seskoku z letadla, letu horkovzdušným balonem nebo hloubkovém potápění. Tuhle variantu ale doporučujeme opravdu jen těm mužům, kteří si jsou jisti partnerčinou zálibou v extrémních aktivitách. Jinak hrozí spíše hádka než sladké „ano“.


Letošní zima tomuhle způsobu žádosti o ruku sice nepřeje, ale třeba nás ještě překvapí. Až nasněží, tak si ráno přivstaňte a do sněhu pod oknem své milé vyšlapejte ve sněhu vaše přání zasnoubit se s ní nebo jiný romantický vzkaz. Teď už se jen postarejte o to, aby vzkaz viděla a nachystejte si prstýnek.


Na závěr ještě pár drobností: svatba by se měla konat do roka a do dne od žádosti o ruku, v dnešní době se už tato lhůta ale nedodržuje; takže nezoufejte, když váš vysněný termín bude už obsazen a klidně svatbu posuňte. Zásnubní prstýnek by měl být jednoduchý s dominantním kamenem – briliantem nebo třeba i zirkonem. A nezapomeňte, jako první by se o zásnubách měli dozvědět rodiče obou partnerů a muž by měl jít, podle tradice, žádat o ruku nevěsty právě i k jejím rodičům.