Žijeme v moderní době a i přesto v tomto uspěchaném světě nacházíme čím dál tím více zamilovaných párů, které se rozhodly svou lásku stvrdit slibem a výměnou snubních prstenů.

Snubní prsteny - model 284/004Žijeme v moderní době a i přesto v tomto uspěchaném světě nacházíme čím dál tím více zamilovaných párů, které se rozhodly svou lásku stvrdit slibem a výměnou snubních prstenů.

Právě snubní prsteny jsou nedílnou součástí svatebního obřadu. Pár si jej nejčastěji nechává zhotovovat na míru, přičemž není nutné, aby oba prsteny vypadaly stejně. Z mužského úhlu pohledu lze hledání snubního prstenu považovat za jednodušší – pokud totiž chtěl svou přítelkyni zásnubním prstenem překvapit, byl na veškeré rozhodování dříve sám.

Zásnuby sice nejsou povinnou součástí předsvatebního rituálu, ale zřejmě pro kouzlo toho okamžiku jejich popularita mezi zamilovanými rovněž stoupá. Z estetického hlediska je tedy dobré zásnubní a posléze i snubní prsten zakoupit u totožného výrobce – prsten zásnubní i snubní tak žena může jednoduše nosit na jednom prstě. Toto však není podmínkou.

Jak již bylo řečeno, snubní prsten pro ženu a pro muže nemusí vypadat zcela identicky. Je velice pravděpodobné, že se budou lišit velikostí a šířkou. Širší a větší prsteny většinou nosí právě muži. Dalším odlišným prvkem může být i osazení snubního prstenu vaší snoubenky drahými kameny. V tomto případě prsten pro snoubence zůstává hladký. Zkušený klenotník je i v těchto případech snubní prsteny schopen vyhotovit tak, aby na nich byly patrné společné prvky.

Vzhledem k tomu, že svatba je v drtivé většině případů plánovanou životní událostí, je nasnadě vybrat snubní prsteny také s dostatečným předstihem. S hledáním vašich snubních prstenů je obecně doporučeno začít zhruba dva měsíce před vaším dnem D.

Ať hodláte přípravám své svatby a vybírání snubních prstenů věnovat krátkou, či dlouhou dobu, hlavně si tuto cestu až k vašemu svatebnímu dni užijte, zbytečně se nestresujte a těšte se z budoucího společného života.

 

Snubní prsteny - model 199/003Snubní prsteny - model 329/003Snubní prsteny - model 291/002