Zásnubní prsten patří ve většině případů mezi první šperky, které se muž odhodlá své přítelkyni pořídit. Ideálně má muž území zcela zmapované a ví, jaké šperky jeho vyvolená běžně nosí.

Zásnubní prsten patří ve většině případů mezi první šperky, které se muž odhodlá své přítelkyni pořídit. Ideálně má muž území zcela zmapované a ví, jaké šperky jeho vyvolená běžně nosí. Je vhodné se zaměřit především na barvu kovu, ze kterého jsou zhotoveny šperky, které vaše přítelkyně doposud nosila. Pokud je její šperkovnice plná doplňků z bílého zlata, chirurgické oceli, či stříbra, rozhodně tuto volbu respektujte a zaměřte se na zásnubní prsteny z bílého zlata nebo platiny. Žluté zlato v tomto případě raději zavrhněte, protože jej jinými druhy kovů lze jen velmi těžko kombinovat. Prakticky je to nemožné, je tedy vhodné se tomuto raději vyhnout.

Při výběru zásnubního prstenu je vhodné brát v potaz i vzhled snubních prstenů, které by s ním měly korespondovat. Minimálně tedy dámská varianta. Tedy stejný kov, ze kterého je vyroben zásnubní prsten by měl být použit i pro prsteny snubní.

Zásnubní prsten vzbudí zájem okolí, ačkoliv je jemný a decentní. Ženy si těchto detailů všímají jak z přátelství, tak z jim přirozené mírné závisti. Vyvarujte se proto raději kýčovitým prstenům, které je možné rozeznat na několik metrů a každý jej schválí jen ze slušnosti. Zbytečně veliké zásnubní prsteny, které jsou z úsporných důvodů zdobeny nepřiměřeně velkým zirkonem, nepůsobí vůbec dobrým dojmem. Při výběru zásnubního prstenu rozhodně vezměte v úvahu povahu a životní styl vaší partnerky. Její vlastnosti vám napovědí prakticky ze všeho nejvíce, co by si zřejmě přála nosit na své ruce po zbytek svého života.

Zásnubní prsten by měl být vybírán z lásky k vaší přítelkyni, ne proto, aby vaše okolí závistivě hledělo na prsty vaší snoubenky.