Výběr zásnubního prstenu je důležitou životní událostí. Tímto šperkem vyjadřujete lásku a oddanost své partnerce, kterou chcete požádat o ruku. Proto nelze vybrat jen tak ledajaký prsten. Ženy si potrpí na krásné šperky, muži však v této problematice často tápou. Možností je hned několik, ovšem pokud chcete vsadit na to nejlepší, potěšte ji zásnubním prstenem s diamantem / briliantem.
 

Diamant – perla mezi kameny

Při nákupu zásnubního prstenu často váháváme, zda zvolit zirkon, nebo si připlatit za drahý kámen? Ačkoliv diamant a zirkon může působit na první pohled velmi podobně, rozdíl je značný již po pár měsících.  Diamanty jsou nejtvrdšími nerosty na světě a používají se ke zdobení zásnubních i snubních prstenů a dalších šperků. Brousí se do rozličných tvarů.

Zásnubní prsteny nejčastěji zdobí právě briliant, který poznáme díky výbrusu do kulatého briliantového brusu, jež do prostoru vrhají duhové světlo a působí zkrátka skvostně. Zásnubní prsten s diamantem je prakticky nezničitelný, vydrží roky a bude vypadat stále jako nový. 
 

Láska na první pohled

Nyní máme na mysli nejen lásku k vaší nejdražší, kterou se chystáte požádat o roku, ale také ke krásnému šperku. Na světě snad neexistuje žena, která by se nezamilovala do prstenu s briliantem. Diamant je přírodní produkt, který si drží svou brilanci neustále na rozdíl od zirkonu. To je patrné například po roce nošení. Zatímco zásnubní prsten s diamantem bude zářit jako nový, prsten se zirkonem postupně ztrácí svůj lesk. 
 
Pokud jste ochotní do zásnubního prstenu investovat poněkud vyšší sumu, pak vězte, že briliantový prsten je to nejlepší, co můžete ženě darovat. Brilianty odjakživa fascinují, neztrácejí svou hodnotu, odolávají mechanickému poškození a hlavně se třpytí na míle daleko. Prstýnek s diamantem zůstane krásný po celá desetiletí. 
 

Bílé nebo žluté zlato?

Jestliže jste se rozhodli pro ten nejcennější drahokam, je třeba rozmyslet si, zda vyberete zásnubní prsten z bílého zlata, nebo dáte přednost žlutému. Záleží pouze na vkusu vaší milované.
  • Bílé zlato je moderní a v současné době velice oblíbené
  • Žluté zlato je nestárnoucí klasika, která se nikdy neomrzí

K briliantu se hodí obě varianty stejně. V každém případě si odpovězte na otázku, zda se skutečně vyplatí šetřit na dárku věnovaný z lásky na celý život?

Zásnubní prsten