Každý muž předtím, než se definitivně odhodlá svou partnerku požádat o ruku, zvažuje pečlivě také jaký prsten pro tuto příležitost pořídit. Přikládají perfektnímu vzhledu zásnubního prstenu neúměrně důležitou roli.

Každý muž předtím, než se definitivně odhodlá svou partnerku požádat o ruku, zvažuje pečlivě také jaký prsten pro tuto příležitost pořídit. Přikládají perfektnímu vzhledu zásnubního prstenu neúměrně důležitou roli. Mužské pokolení se jednoduše výběru zásnubního prstenu zbytečně obává, ženy totiž ocení zásnubní prsteny s třemi kameny i s jedním briliantem. Zásnubní prsten, ačkoliv nás považuje za malicherná, má pro nás hodnotu především psychologickou, už kvůli tomu, že jste se odhodlali jej sami vybrat.

V žádném případě o tom, zda si vás dotyčná chce vzít, nerozhoduje estetická stránka zásnubního prstenu. Každopádně, pokud jste dospěl až do bodu, kdy nad koupí zásnubního prstenu uvažujete, dá se předpokládat, že posunu ve vašem vztahu nic nebrání a sami očekáváte, že vaše partnerka odpoví to kouzelné „ano“.

Pokud by vaše přítelkyně neměla v zájmu stát se vaši ženou, vězte, že byste o tom předem věděl. My – ženy, ačkoliv někdy tvrdíme, že stát se něčí ženou není naším cílem, ve skrytu duše stále doufáme, že ten den, kdy se odhodláte před nás předložit zásnubní prsten, jednoduše přijde.

Výběr zásnubního prstenu proto nemusíme odkládat ze strachu, že vyberete špatný model. Zásnubní prsten samotný není zárukou úspěchu, sami dobře víte, jak si se svou žádostí o ruku u partnerky budete stát. Chcete-li ale perfektní žádost o ruku s perfektním zásnubním prstenem, zvažujte dobře i prostředí, ve kterém se rozhodnete před svou vyvolenou pokleknout. Tento den si totiž zapamatujete do konce života vy oba, proto věnujte pozornost detailům. Detaily jsou sice důležité i na zásnubních prstenech, ale vybírejte především srdcem – představte si daný zásnubní prsten za ruce vaší partnerky a hned budete mít jasnější představu, jak by měl zásnubní prsten, který nakonec pořídíte vypadat.