Říká se, že svatba by měla proběhnout do roka a do dne od zásnub. Jen málokdo toto pravidlo dodrží, někdo svatbu naplánuje dříve a někdo, a tato varianta bývá mnohem častější, o něco později. Svatba může následovat i několik let po zásnubách.

Říká se, že svatba by měla proběhnout do roka a do dne od zásnub. Jen málokdo toto pravidlo dodrží, někdo svatbu naplánuje dříve a někdo, a tato varianta bývá mnohem častější, o něco později. Svatba může následovat i několik let po zásnubách. Většina párů volí jako kulisu k tomu, že si konečně řeknou svá „ano“ a ve svazku manželském se spojí navěky, letní měsíce. Pokud jste se ale inspirovali a vaše zásnuby proběhly v zimě, neváhejte a propadněte i kouzlu zimní svatby, která oproti té tradičně letní skýtá mnoho výhod. Nevěříte? Tak čtěte dál.

Nevěsta může v případě zimní svatby vycházet z nepopiratelné zimní estetiky, kterou výběr šperků inspirovaných sněhovými vločkami, ledem, mrazem, ledovými krystaly a stopami ve sněhu jen umocní. Právě kombinace bílého a žlutého zlata snubních prstenů, na nichž se jako na sněhových vločkách volně se snášejících z šedavých mraků plujících po obloze odráží jasné sluneční paprsky, ostré jako  mráz, s příslibem jara, zaručí jedinečný vzhled nevěsty i ženicha.

Kouzlo se skrývá v detailech a tak nemusíte při výběru místa svatby příliš experimentovat, pohled do zasněžené krajiny odvede všechnu práci za tisíce švadlen, krejčích, obuvníků, floristek, nebo například vizážistek. Kombinace sněhobílých šatů, střevíčků bořících se do sněhu, bělostného závoje nevěsty, růžových, od mrazu poštípaných tváří budoucích novomanželů, prstenů inspirovaných ledem a sněhem proti oslepivě bílému pozadí skutečné zimy vykouzlí tu pravou svatební atmosféru s nádechem romantiky i tradice.

Nechte se i vy zlákat kouzlem vánoc a zimní pohádky, která k prosinci, lednu i únoru zkrátka patří. Matné nebo lesklé šperky, snubní prsteny připomínající ledové krystaly, rýhy v ušlechtilém kovu jako vzpomínka na brázdy ve sněhu, saténová hebkost prstenu z bílého, červeného nebo žlutého zlata. Barvy slunce odrážející se od povrchu stříbřitého prstenu jako od zamrzlé hladiny jezera. To vše a mnohem víc vám přinese zimní svatba.