Celkem / 0 Kč
cz sk

Zajímavosti

Milujete šperky, prsteny, náušnice? A nejlépe ty ze zlata? Pak jste přesně na tom správném místě. Z čeho se prsteny vyrábí, jaké druhy prstenů existují, k jaké příležitosti můžete prsten darovat. Nejen tohle, ale spoustu dalších zajímavých informací o snubních prstenech, zásnubních prstenech, a také svatbách se dozvíte právě zde.

 

Nechte se okouzlit tajemnými smaragdy

Slovo dělá muže a šperk ženu, zejména, je-li osazen drahokamem. Nejlépe jedním ze čtveřice „královských“ kamenů: Diamantem, rubínem, safírem anebo smaragdem. Uhrančivě zelená barva smaragdu vyzařuje nádech tajemna a krásně podtrhne ženské charisma.

celý článek
Nechte se okouzlit tajemnými smaragdy

Hluboká krása přírodních safírů

Safír nás na první pohled zaujme a doslova vtáhne do své temně modré barvy. Lesk a hloubka podpořená právě modrou barvou může vyvolat vzpomínky na hvězdy, které jste spolu sledovali na vaší první schůzce. Nebyla by to pěkná připomínka právě na zásnubním prstenu?

celý článek
Hluboká krása přírodních safírů

Jaké jsou puncovní značky na špercích?

Každý prsten, stejně jako jakýkoliv šperk, musí být označen puncem. Je to nejrychlejší a i pro laika srozumitelné potvrzení o ryzosti použitého materiálu.

celý článek
Jaké jsou puncovní značky na špercích?

Jaké podoby může mít zlato?

Zlato patří mezi drahé kovy, což znamená, že se jimi dříve dalo platit a stále se používají na výrobu šperků nebo mincí či jako investiční komodita. Samotné ryzí zlato je však pro šperky příliš měkké a jeho životnost by nebyla taková, jak od šperku chceme – na celý život a ještě déle. Proto se slévá s dalšími druhy kovů. Na výběr máte z bílého a mnoha odstínů červeného nebo žlutého zlata.

celý článek
Jaké podoby může mít zlato?
© 2018, Rýdl