Jak udělat darovaný šperk ještě krásnějším a personalizovanějším? Stačí do něj nechat vyrýt vzkaz, datum narození nebo tajný symbol. Metoda zvaná gravírování přemění jakýkoliv šperk na originál, který jako dárek zaručeně sklidí úspěch.

 

Co je to gravírování?

Gravírování představuje speciální techniku zdobení různých předmětů, jejíž kořeny sahají až do pravěku. Zdobily se například kosti, později pak různé posvátné předměty, dnes už se ke gravírování používají inovativní laserové technologie umožňující do šperku vyrýt téměř cokoliv. Rytina šperku dodá na jedinečnosti a zároveň umožní navždy uchovat krásné vzpomínky.

 

Originální dárek pro maminku, přítelkyni i kamarádku

Šperk je sám o sobě perfektním dárkem, ať už se rozhodnete věnovat jej přítelkyni, mamince nebo kamarádce. Když ho ovšem opatříte rytinou, je to, jako byste do šperku vložili kousek sebe. Rytinou můžete jednak poukázat na významný životní okamžik, jednak jejím prostřednictvím vyjádřit, jak moc vám na dané osobě záleží.

 

                                Medailonek L078

 

Nejčastěji gravírovanými šperky jsou snubní prsteny

U nás ve zlatnictví Rýdl nejčastěji gravírujeme do snubních prstenů – budoucí manželé si do nich nechávají vyrýt například datum svatby nebo svá jména. Rytiny sluší i zásnubním prstenům, na nichž se dá pracovat s datem zásnub či začátku vztahu. Vhodným šperkem pro rytiny jsou kromě prstenů také přívěsky s medailonkem. Na přední stranu medailonku můžete nechat vyrýt text a dovnitř poté vložit fotografii.

 

           

Přečtěte si: Co si nechat vyrýt na snubní prsten

 

Nejlépe se gravíruje na zlaté šperky

Pro gravírování jsou nejvhodnější zlaté šperky – zlato je tvrdé, odolné a šperkařům se s ním snadno pracuje. Rytinu si můžete nechat zhotovit i do stříbrného šperku. Stříbro je však poměrně měkký materiál a rytina vám nemusí vydržet pěkná a čitelná tak dlouho jako ve zlatém šperku. V naší nabídce najdete také šperky z čím dál oblíbenější platiny, i ty je možné rytinou ozdobit, ačkoliv je to náročnější. Jedná se totiž o jeden z nejtvrdších šperkařských kovů, tudíž zlatníkům trvá déle, než se dostanou hlouběji pod povrch šperku.

 

                            Medailonek L085

 

Co nechat do šperku vyrýt?

Přemýšlíte, co si nechat do šperku vyrýt? Máme pro vás několik tipů, které vás třeba inspirují.

Do šperku můžete nechat vyrýt například:

 

  • jméno nebo přezdívku,
  • datum narození dítěte,
  • datum svatby,
  • datum prvního setkání,
  • souřadnice oblíbeného místa,
  • motivační nebo zamilovaný citát,
  • symbol,
  • milostný vzkaz.

 

       

Navštivte pobočky Rýdl

 
 

 

 

 

VYBRAT ŠPERK

Prečtěte si také: