Než dostane žena zásnubní prsten, většinou už je minimálně jeden z jejích prstů okroužkován jiným proužkem kovu. Nejčastěji se jedná o prsteny od rodičů, darované k významným příležitostem jako maturita nebo 18. či kulaté narozeniny. S takovými prsteny není problém, ty lze nosit kdekoliv, na kterémkoliv prstu. Ale co dělat, když přibude ještě zásnubní prsten a později i snubní?

Hlavně nepanikařit. Nošení zásnubních i snubních prstenů má své pravidla, která nejsou nijak složitá a podle kterých lze snadno rozklíčovat, na který prst patří který prsten. Základní zásada zní: zásnubní prsten patří na prsteníček levé ruky, kde by měl zůstat až do svatby. A svým způsobem tam hlídat místo pro budoucí snubní prsten. Ve chvíli, kdy dojde ke svatebnímu obřadu a je potřeba na levý prsteníček navléct snubní prsten, existují celkem tři varianty řešení.
 
Říká se, že snubní i zásnubní prsten patří na levou ruku, která je blíže k srdci než pravá. Proto je jednou z možností navléct snubní prsten na levý prsteníček a zásnubní prsten posunout na prostředníček.

Další z možností je nosit oba prsteny, tedy snubní i zásnubní, dohromady na levém prsteníčku. Snubní prsten má být blíže k srdci, takže se navleče na prst jako první a nad něj poté přijde prsten zásnubní. Nevýhoda tohoto nošení je v tom, že často oba prsteny dostatečně nevyniknou. A navíc, ne každý zásnubní a snubní prsten se k sobě hodí a dohromady na jednom prstu nemusí vypadat hezky. Pokud jste se s partnerem na zásnubách dohodli a předem a chcete po svatbě nosit oba prsteny na jednom prstu, vyberte si set zásnubního a snubního prstenu – některá klenotnictví je nabízejí a vy tak máte jistotu, že se k sobě oba prsteny budou designově hodit.

Nejčastěji volenou variantou je však přesunutí zásnubního prstenu na prsteníček pravé ruky. Pokud prsteny rozdělíte mezi obě ruce, nezanikne tak jejich krása, ba naopak. Navíc tím dostojíte tradici umisťování prstenů na prsteníčky, které jsou k tomuto určené – symbolizují totiž vaše partnerství, lásku k drahé polovičce a vzájemnou náklonnost.
 
sperky