Zásnubní prsten věnuje většina mužů ženě jednou za život. Do takto jedinečné příležitosti se tedy rozhodně vyplatí investovat, a to například v podobě vsazení luxusního přírodního kamene právě do zásnubního prstenu.

Nejvíce exkluzivní, ale tím pádem i nejdražší variantou je diamant, který je pro použití ve špercích vybroušen nejčastěji do briliantového brusu. I když se vyskytuje v mnoha barevných odstínech, nejčastěji se využívá v základní, bezbarvé variantě. Cena vybroušeného diamantu se odvíjí v prvé řadě podle toho, kolik má karátů. Karát je váhovou jednotkou diamantu a přepočítává se v poměru 1 karát = 0,2 gramu. V zásnubních prstenech i ostatních špercích tak nejčastěji narazíte na brilianty s váhou pár desetin, maximálně několik málo jednotek karátů. Kromě toho cenu určuje i barva briliantu, čistota či brus. Právě speciální vybroušení desítek malých plošek u briliatového brusu 57 faset způsobuje jeho vysoký lesk. Brilianty jsou skvělou volbou na vsazení do zásnubních prstenů z několika důvodů – v prvé řadě je to jejich extrémní odolnost proti rozbití i obyčejnému poškrábání. Dále mohou fungovat jako velice výhodná investice do budoucna.


 

 

 

 

 

 

Cenově přijatelnější variantou je místo diamantu vsadit do zásnubního prstenu vybroušený zirkon. Zirkon se diamantu kvalitou nikdy zcela nevyrovná, avšak nabízí velmi příznivý poměr ceny a vlastností. Čistý, průhledný zirkon zasazený do prstenu poskytuje velmi vysoký lesk, který je na první pohled téměř totožný s leskem vybroušeného briliantu. Bohužel, zirkon nedisponuje tak vysokou odolností vůči mechanickému poškození jako diamant, takže se po delší době nošení mohou jeho hrany obrousit a tím ztrácí lesk. Toto je hlavní nevýhoda zirkonů, nevydrží se lesknout na věky jako diamanty. Ať už vyberete luxusní přírodní diamant, dokonale vybroušený zirkon či jakýkoliv jiný kámen, věřte, že obdarovaná žena z něj bude nadšená a vždy jej bude hrdě nosit.

sperky