Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Obecné dotazy

Pro určení správné velikosti je ideální návštěva jedné z našich prodejen, kde vám ochotně pomůžeme a poradíme. Při určování velikosti je důležité přihlédnout k tomu, jak bude váš prsten široký. Proto máme zkušební kroužky o šíři 3, 4, 5 a 6 mm a některé i po půl číslech. Je důležité pamatovat, že na velikost prstu má vliv více faktorů - teplo, zima, denní doba, těhotenství i celkový fyzický stav. Aby vám prsten dokonale padl, je důležité k tomuto všemu přihlédnout.

 

 

Nejčastější velikosti dámských prstenů jsou 50-54.

 

 

Nevíte si s velikostí prstenu vůbec rady? Požádejte nás o zaslání orientačního měřícího kroužku zdarma na email: balazova@prsteny.cz. Více rad a tipů se dozvíte v našem blogovém článku.

 

Kompletní nabídku prstenů a šperků, které jsou na našich stránkách, si můžete vyzkoušet na prodejnách v Praze, Brně a Bratislavě.

 

 

Prsteny na prodejnách jsou vystaveny pouze v barvách a barevných kombinacích, ve kterých jsou zobrazeny v hlavní kategorii našich webových stránek. V omezeném množství je také naleznete u našich prodejců po celé České a Slovenské republice (v sekci obchodní zastoupení naleznete seznam modelů u každého prodejce).

 

Všechny šperky vyrábíme v naší dílně v Praze. Proto o nich víme absolutně vše a jsme schopni vám garantovat odborný záruční a pozáruční servis.

 

 

U zásnubních prstenů není téměř žádný problém. Navíc pro zásnubní prsteny a prsteny z kategorie šperků platí 1. úprava velikosti zdarma do 60 dnů od nákupu. Prsten musí být ve standardní velikosti (49-55).

 

U většiny snubních prstenů také ne, ale existují modely, kde je tato úprava velmi náročná až nemožná. V těchto případech vyrobíme nový prsten v požadované velikosti a přesadíme diamanty či jiné přírodní kameny. Tato služba je vždy zpoplatněna.

 

 

Více informací si můžete přečíst zde.

 

 

Ano, je to možné. Materiál podrobíme analýze / určení ryzosti zlata a poté jeho hodnotu odečteme z ceny zakázky. V případě dostatečného množství nemusíte ani doplácet za výrobu šperku. Tato možnost platí pouze pro prodejnu v Praze a v Brně. Pokud si přejete znát aktuální výkupní ceny zlata, kontaktujte nás.

 

 

Zásnubní prsteny a šperky mají záruku 24 měsíců.

 

Na zlaté snubní prsteny poskytujeme záruku 5 let, na platinové snubní prsteny záruku po dobu 10 let. Na zásnubní prsteny z platiny poskytujeme záruku po dobu 5 let.

 

Záruka se vztahuje na vady materiálu a prokazatelné výrobní vady. Záruka se nevztahuje na mechanické poškození (zdeformování), poškození povrchové úpravy (poškrábání) a vůbec nesprávným používáním výrobku. Záruka také zaniká při jakémkoliv zásahu do našich výrobků třetí osobou.

 

Zároveň ke všem šperkům naší výroby získáváte celoživotní čištění zdarma.

 

 

Zlato nepatří mezi nejtvrdší kovy, proto šperky vyžadují pravidelnou péči a správné zacházení. Odkládejte je tedy při fyzické práci a sportu. Vyhýbejte se kontaktu s tvrdými kovy a materiály. Chraňte je před agresivními chemikáliemi používanými v domácnosti a ukládejte je samostatně v polstrovaných šperkovnicích či krabičkách, které jsou pro skladování šperků určeny.

 

Služba celoživotní čištění zdarma

 

Každé dva roky vám šperky zdarma kompletně vyčistíme v ultrazvuku od všech nečistot a mastnoty, které brání jeho lesku a provedeme kontrolu usazení kamenů. Většinou již po tomto čištění šperky krásně prokouknou a není třeba provádět kompletní obnovu povrchové úpravy.

 

 

Kdy tuto službu využijete poprvé, je na vás. Ke každému šperku naší výroby obdržíte záruční list, kam se Vám bude čerpání této služby zaznamenávat. Od první návštěvy můžete čištění využívat každé dva roky zcela ZDARMA!

 

Celoživotní čištění nabízíme pouze pro šperky objednané v našich vlastních prodejnách v Praze, Brně a Bratislavě a v našem e-shopu.

 

 

Zirkon (kubický) je syntetický kámen, briliant je přírodní diamant. Kubická zirkonie byla stvořena jako dostupná alternativa místo pravých diamantů. Hlavní nevýhodou zirkonu ve srovnání s diamantem je v jeho životnosti. Zirkon časem ztrácí lesk, vadí mu kyselé prostředí, slaná voda... Má relativně nízkou tvrdost, proto se fasety brusu obrousí a to vše má za následek postupnou ztrátu lesku, kterou můžete pozorovat již po dvou letech nošení ve srovnání s novým zirkonem či briliantem. Briliant (vybroušený diamant do kulatého brusu) bude pořád stejný. Diamant bude zářit leskem po celý váš život a tím dodá vašemu šperku trvalou hodnotu.

 

 

Standardně používáme brilianty kvality SI1 a barvy G. V této kvalitě jsou kalkulovány všechny ceny s brilianty na našich stránkách. Na přání rádi osadíme váš šperk v jakékoliv lepší kvalitě a barvě briliantu. Kontaktujte nás, rádi vám uděláme cenovou nabídku.

 

Ke každému nákupu jakýchkoliv šperků z naší nabídky osazených diamanty obdržíte záruční list, který vám garantuje velikost diamantu v karátech, kvalitu - čistotu, barvu a brus kamene. U větších briliantů nad 0,30ct (1ks) vždy obdržíte i mezinárodní certifikát renomovaných gemologických laboratoří GIA, HRD či IGI. Tyto certifikáty vystavuje náš dodavatel diamantů - diplomovaný gemolog.

 

 

Rytiny do našich snubních prstenů provádíme ZDARMA. Máte na výběr z pěti fontů. Vaší fantazii se meze nekladou, finální podoba rytiny je na vás. Reálný náhled rytin do vašich snubních prstenů můžete vidět zde. Dále nabízíme výběr z pěti originálních symbolů a možnost vlastnoručního podpisu. Tyto služby jsou zpoplatněny.

 

 

Do zásnubních prstýnků neryjeme, ale do některých přívěsků a náhrdelníků ano. Téměř nic není nemožné, proto nás v případě zájmu rytiny do konkrétního šperku neváhejte kontaktovat

 

 

Kompletní součástí našich produktů při koupi je vždy šperk v originální krabičce Rýdl, záruční list s popisem šperku (druh, váha, ryzost zlata, počet, kvalita a brus diamantů), mezinárodní certifikát ke všem diamantům od 0,30ct (váha 1 ks) a celoživotní servis zdarma.

 

To vše obdržíte v dárkové tašce Rýdl (platí pouze pro prsteny a šperky objednané v našich prodejnách v Praze, Brně a Bratislavě a v našem e-shopu).

 

 

Máte jiný dotaz?
Kontaktujte nás a naši odborníci vám poradí.
+420 222 221 895

(8:30 -17:00)

info@prsteny.cz