Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
 • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
 • Zařazení do našeho věrnostního programu.
 • Sleva až do výše 10%.
 • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Jak zjistit velikost zásnubního prstenu?

 

Muži, kteří se chystají vyslovit před svou milovanou dívkou, to vůbec nemají jednoduché. Vybrat totiž krásný a zároveň dokonale padnoucí zásnubní prsten vyžaduje spoustu úsilí a plánování.

 

Abychom vám přípravu na zásnuby ulehčili, sepsali jsme pro vás několik osvědčeních tipů, díky nimž snadno zjistíte správnou velikost prstenu a dočkáte se tak jedinečného momentu radosti.

 

 

 

 

 

 

 

zásnubní 4.jpg

 

 

 

 

 

 

1. Prohledejte šperkovnici své drahé

 

Zahrajte si na Sherlocka Holmese a nahlédněte do šperkovnice své milé. Pokud prstýnky nosí, zaručeně zde na nějaký její oblíbený natrefíte. Objevený prstýnek vám nejenže napoví správnou velikost, ale také vás dost možná při koupi inspiruje svým stylem nebo designem.

 

Ve chvíli, kdy se do šperkovnice vloupete, nemáte ještě tak úplně vyhráno. Jak asi víte, zásnubní prsten patří na levou ruku, avšak prstýnek, který si vypůjčíte k přeměření, může vaše přítelkyně nosit na pravé ruce, a dokonce i na jiném prstě než na prsteníčku, tudíž velikost pak nemusí odpovídat. Co s tím?

Máme pro vás malý tip

Ještě předtím, než se pustíte do zjišťování velikosti prstenu, všimněte si, jaké prstýnky vaše drahá nosí a na kterých prstech. Jedině tak se vám nestane, že byste se inspirovali velikostí prstenu, který běžně zdobí třeba její ukazováček.

Jak změřit velikost vypůjčeného prstýnku?

Výborně, prstýnek jste ukořistili a nyní přichází ta zábavnější část, změřit jeho velikost. Ke správné velikosti prstenu se můžete dopracovat několika způsoby, pojďme si uvést ty nejjednodušší:

 

 • Nejsnazší je vzít vypůjčený prstýnek a nechat si jej přeměřit přímo ve zlatnictví pomocí tzv. trnu. S velikostí i celým výběrem zásnubního prstenu vám rádi pomůžeme i v některé z našich kamenných poboček v Praze, Brně nebo Bratislavě. Chcete-li však patřit k mužům, kteří to zvládli sami, čtěte dál.

 

 • Pokuste se změřit velikost prstenu co nejpřesněji pravítkem, ideálně posuvným měřítkem, které si případně můžete od někoho vypůjčit. Vždy měřte vnitřní průměr prstenu, a to v jeho nejširší části.

 

 • Nevíte si s velikostí prstenu vůbec rady? Požádejte nás o zaslání orientačního měřícího kroužku zdarma na balazova@prsteny.cz. Velikost však nezměří vždy absolutně přesně, proto si ji raději ověřte i u nás na prodejně pomocí měřících kroužků se stejnou šíří jako má objednávaný prsten.

 

Pokud jste prsten úspěšně změřili, tak teď už jen zbývá zjistit jeho finální velikost. S tím vám pomůže následující infografika, která odpovídá mezinárodní tabulce velikostí prstenů.

 

 

 

 

 

 

 

velikost(1).jpg

velikost_ořezaný final.jpg

 

Pro zvědavé: Velikost prstenu = vnitřní průměr prstenu v mm krát Pí

 

Může se hodit: Nejčastější velikosti prstenů jsou 51 a 52.

2. Předstírejte výběr prstýnku pro jinou ženu

Na další fintu nebudete potřebovat nic jiného než trochu času a základní herecké schopnosti. Lest spočívá v tom, že budete předstírat výběr prstenu pro jinou ženu ve svém okolí – například pro maminku či sestru, třeba jako dárek k Vánocům či k narozeninám. A ke komu jinému si jít pro cennou radu, než právě ke své přítelkyni? Pak už jen stačí společně navštívit zlatnictví, nasadit potutelný úsměv a zkoušet a zkoušet.

3. Zeptejte se rodiny nebo přátel

Rodina nebo kamarádky budoucí nevěsty jsou takřka vždy sázkou na jistotu – v minulosti už ji totiž velmi pravděpodobně nějakým šperkem, konkrétně tedy prstenem, obdarovaly, a proto se určitě vyplatí zajít k nim pro radu. Pro jistotu se ale několikrát ujistěte, že celá akce zůstane až do poslední chvíle v přísném utajení.

4. Zeptejte se přímo

Některé páry uvažují o zásnubách spíše racionálně a vyhovuje jim, když se na tomto životním kroku domluví a do zlatnictví vyrazí společně. Metodu, kdy nechodíte okolo horké kaše a zeptáte se své přítelkyně přímo, doporučujeme praktikovat jen pokud jste si 100% jistí, že ji svou upřímností nezklamete a nepřipravíte ji o vytoužený moment překvapení.

Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089 Zásnubní prsten LOVE 089
Zásnubní prsten LOVE 089
48 710 Kč
Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094 Zásnubní prsten LOVE 094
Zásnubní prsten LOVE 094
34 890 Kč
Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076 Zásnubní prsten LOVE 076
Zásnubní prsten LOVE 076
17 640 Kč

 

 

Na co si dát pozor:

 • Při výběru správné velikosti prstenu zohledněte i fakt, že některým ženám natékají prsty, zejména v létě. V zimě se naopak může zdát, že je prsten větší.
 • Ženy s většími prstovými klouby mohou mít problém s navléknutím prstenu a mnohdy proto volí velikost prstenu o 1 číslo větší.
 • Pokud se rozhodujete mezi dvěma velikostmi, dejte přednost raději té větší. Jednak kvůli výše zmíněným okolnostem a jednak proto, že prsten je poměrně jednoduché zmenšit. To ovšem nic nemění na tom, že i u nás je možné si většinu zásnubních i snubních prstenů nechat velikostně upravit.
 • Větší velikost prstenu zvolte i v případě, že váháte a jedná se o širší a masivnější prsten (6 mm a více).
 • Větší velikost prstenu zvolte vlastně pokaždé, když váháte. Vždy je totiž lepší, když partnerce prstýnek nasadíte, než když se zasekne na půli cesty do nové kapitoly vašeho života.

Dokonale padnoucí prsten

 • se na prstě neprotáčí
 • má nepatrnou vůli
 • netlačí do vedlejších prstů
 • jde hladce navléct i sundat
LOVE 100 (4).jpg

 

Věříme, že vám spadl kámen ze srdce a že už si se správnou velikostí zásnubního prstenu tolik nelámete hlavu. Teď už jen vybrat ten pravý a vymyslet, kdy a kde jej své přítelkyni navléknete na ruku.