Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.
Používané materiály

 

U snubních prstenů bývá nejčastější volbou bílé 14karátové zlato. Klasické žluté zlato bylo již více-méně nahrazeno stále oblíbenějším zlatem růžovým. Chcete-li něco opravdu kvalitního a trvanlivého musí být vaší volbou platina = královna mezi drahými kovy. Šperky z tohoto kovu vynikají především dlouhou životností, vysokou bělostí, stálobarevností, vysokou ryzostí a hustotou slitiny, je to tedy nejlepší možná volba pro prsteny na celý život. Poslední možná volba je palladium 585, které vyniká především svou tmavě šedou barvou.

 

Zásnubní prsteny vyrábíme také nejčastěji ze 14karátového bílého zlata. Zde se však v mnohem větší míře prosazuje platina, která dodává zásnubním prstenům punc exkluzivity. Další možností je žluté a růžové 14kt a 18kt zlato.

 

U šperků je to velmi podobné jako u zásnubních prstenů. Zde však mnohem více stoupá popularita růžového zlata.

 

V detailu každého produktu na našich stránkách jsou zobrazené materiály, ze kterých je možné daný šperk vyrobit.

 

 

V ryzí podobě existuje zlato pouze jedno - žluté. Ve šperkařství se nejčastěji používají 14karátové a 18karátové slitiny

 

14 karátová slitina obsahuje 58,5% ryzího zlata a 18 karátová 75% ryzího zlata. Další kovy ve slitinách (např. ve žlutém a růžovém zlatě stříbro a měď) mají za úkol zbarvit slitinu zlata na požadovanou barvu.

 

Pro výrobu našich šperků z bílého zlata používáme nejčastěji slitiny s obsahem stříbra, zinku a niklu nebo stříbra a palladia, které se vyznačují nejvyšší možnou bělostí a tvrdostí slitiny. Pokud trpíte alergií na nikl, doporučujeme zvolit bezniklovou slitinu, kde je nikl nahrazen hypoalergenním palladiem. Dalšími vhodnými materiály pro vás jsou pak platina, či palladium.

 

Pro dosažení absolutně bílé barvy se šperky z bílého zlata galvanicky pokovují drahým kovem - rhodiem. Provádíme maximální tloušťku této vrstvy, aby vydržela co nejdéle, ale i tak je třeba ji obnovovat. V naší službě celoživotní servis zdarma od nás máte vždy zahrnutou i novou vrstvu rhodia, aby šperky vypadaly stále jako nové.

 

Veškeré používané slitiny pro výrobu našich šperků splňují všechny evropské normy, jsou registrovány Puncovním úřadem České republiky a výrobky z nich  jsou označeny státní puncovní značkou.

 

 

Palladium je drahý kov šedo-bílé barvy, který u nás zatím jako materiál ve šperkařství není tak rozšířený. Ve světě však získává stále větší oblibu především díky svým vlastnostem.

 

My používáme slitinu Pd 585 s obsahem stříbra a rhutenia. Tato slitina je hypoalergenní a nevyvolává tak alergické reakce. Palladiová slitina má podobné vlastnosti jako zlato, oproti bílému zlatu vyniká především vyšší bělostí (není třeba ji galvanicky rhodiovat).

 

Z palladia vyrábíme pouze snubní prsteny.

 

 

Platina - nejušlechtilejší drahý kov s těmi nejlepšími vlastnostmi pro užití ve šperkařství. Vyniká především svou vysokou bělostí (platinu není třeba oproti bílému zlatu galvanicky pokovovat rhodiem) a hustotou. Právě vysoká hustota (váha) slitiny má vliv na dlouhou živostnost šperků z ní vyrobených. Platinové šperky nepodléhají takovému opotřebení (ošoupání) jako šperky ze zlata, jsou tedy doslova na celý život.

 

V neposlední řadě dává platina nejvíce vyniknout diamantům či jiným přírodním kamenům do ní zasazených.

 

Právě pro své jedinečné vlastnosti se platina stala jasnou volbou pro výrobu královských šperků, které se dědí po staletí na celém světě.

 

Máte jiný dotaz?
Kontaktujte nás a naši odborníci vám poradí.
+420 222 221 895

(8:30 -17:00)

info@prsteny.cz