Ačkoliv jsme dlouhou dobu přemýšleli, z jakých kovů budeme primárně vyrábět snubní prsteny pro šťastné páry, nakonec jsme zvolili ty kovy, u nichž máme jistotu, že po dlouhá desetiletí budou vypadat stále stejně překrásně, jako ve svatební den. Těmito kovy jsou zlato, palladium a platina s prakticky všemi svými slitinami.

V první řadě je potřeba zmínit nejoblíbenější drahý kov, z něhož jsou snubní prsteny vyhotovovány, a to zlato. Zlato je zřejmě asi nejznámějším a nejoblíbenějším drahým kovem vůbec. V přírodě se nachází ve žluté barvě, ale kvůli estetickým záměrům dochází k přidávání konkrétních příměsí za účelem změny barvy zlata. Ryzost zlata se udává v karátech, přičemž ryzí zlato je označováno jako 24 karátové. Žluté zlato s nižším podílem karátů na výrobu snubních prstenů je obohacováno o měď a stříbro. Bílé zlato, určitě nejpopulárnější pro zhotovování snubních i zásnubních prstenů, je tvořeno slitinou zlata, zinku, stříbra a palladia, popřípadě levnějšího niklu.

Druhý zmíněný drahý kov, tedy palladium, patří do kovů příbuzných k platině. Vzhledově jej lze přirovnat nejen k ní, ale také k bílému zlatu. V porovnání se snubními prsteny z bílého zlata jsou však šperky z palladia o něco tmavší. Důvodem, proč si palladiové prsteny našli své příznivce, je i to, že tento drahý kov je levnější než platina. Palladium a snubní prsteny z něj vyrobené jsou hypoalergenní a nikdy neztrácejí svou přirozeně bílou barvu.

Poslední v řadě, ale určitě ne zaslouženě, je královna mezi drahými kovy - platina. Je  to zcela jistě nejvhodnější materiál na výrobu snubních a zásnubních prstenů. Vyniká hlavně svojí vysokou bělostí, stálostí a houževnatostí. Prsteny z platiny v kombinaci s diamanty jsou doslova prsteny na celý život.

Stříbro patří mezi nejlevnější materiál, ze kterého lze snubní prsteny vyrobit. Ovšem je nutné podotknout, že tento kov se rozhodně neřadí mezi nejčastěji preferované drahé kovy. Stříbro, z něhož se šperky všeho druhu, včetně těch snubních a zásnubních vyrábějí, jsou ve většině případů slitinou stříbra a mědi. Stříbro bez příměsi mědi by bylo pro denní nošení příliš měkké a navíc by hrozilo nebezpečí zčernání šperku vlivem síry. Snubní či zásnubní prsteny ze stříbra vám určitě nedoporučujeme.