Nacházíte se ve fázi, kdy jste se shodli na finální podobě vašich snubních prstenů. Mít představu však nestačí, je potřeba se odhodlat k samotnému nákupu.

Nacházíte se ve fázi, kdy jste se shodli na finální podobě vašich snubních prstenů. Mít představu však nestačí, je potřeba se odhodlat k samotnému nákupu. S pořizováním snubních prstenů se pojí samozřejmě také investování určitých finančních prostředků, které je také více než na místě si definovat předem. Ideálně v rozpětí v řádu několika tisíc, které bude ukazovat na váš maximální limit, který jste ochotni do snubních prstenů investovat.

Mít představu o tom, jak má váš snubní prsten vypadat je důležité, ale pokud se vám v konečném výsledku prsten  v obchodě nelíbí natolik, že byste jej chtěli dennodenně nosit na své ruce, raději v hledání pokračujte, dokud si nebudete jistí. Snubní prsten není jen  věc, kterou lze odložit, spolu s životním partnerem se stává součástí vašeho života. Nejen z tohoto důvodu je vhodné investovat do drahého kovu, nikoliv do levnější varianty, kdy jsou prsteny vyrobeny z nekvalitních či málo trvanlivých kovů.

Zvažte ještě jednou své preference, pokud rádi jdete s módou, myslete v tomto případě v dlouhodobém horizontu. Pokud totiž podlehnete módním výstřelkům, je možné, že se vám prsten například za deset let přestane líbit, protože nebude odpovídat aktuálním trendům a na změnu bude již pozdě. Ale můžete si také časem k výročí  svatby nechat vyrobit prsteny nové.

Rozhodně se však při výběru snubních prstenů vyplatí střídmost, která může přinést i lepší půdu pro diskuzi o finální podobě snubního prstenu.