Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Jak správně zkombinovat šperky

Základní pravidlo zní jednoduše – noste šperkové sety. Komplet náhrdelníku a náušnic, popřípadě ještě náramku na ruku ve stejném provedení vypadá velmi elegantně a vkusně a příležitostí pro nošení takového setu se najde spousta. Pokud však nemáte možnost nosit šperky v sadě a nakupujete jednotlivé kousky, dejte si pozor na možné překombinování různých typů šperků. Vybírejte pečlivě, snažte se sladit dohromady barvy a především materiály.

Další důležitou radou je: nepřehánějte to s celkovým množstvím šperků. Postačí pouze dva, maximálně tři kousky naráz. Pokud však chcete svůj outfit podtrhnout výrazným šperkem, postačí vám on samotný – nápaditý náhrdelník je dostačující, nedoplňujte jej velkými náušnicemi, výraznou broží či náramkem. Pozor si dejte i v případě prstenů, na rukou jich patří spíše méně, než více a rozhodně se držte stejného materiálu, nebo alespoň barvy.

Klišé „zákaz míchání šperků rozdílného materiálu“ už neplatí, pouze je potřeba zlaté a stříbrné šperky kombinovat decentně. Vsaďte na podobnou barvu kovu či na stejně barevné kamínky vložené ve špercích nekombinujte příliš lesklé ozdoby. Kombinace náhrdelníku ze žlutého zlata a stříbrných visacích náušnic působí často velmi lacině, vzdejte se proto jednoho z doplňků.

Pokud si budete chtít k novému vybranému prstenu či náhrdelníku rovnou zakoupit i náušnice či jiné doplňkové šperky a nejste si jisti jejich vhodnou kombinací, požádejte o radu odborného prodejce ve zlatnictví - ten vám dokáže sestavit sadu šperků přesně na míru.