Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Jak vybrat snubní prsteny na míru?

Jsou symbolem lásky a tvoří nedílnou součást svatby. Vše ostatní je pomíjivé, ale prstýnky vám zůstanou nejlépe na celý život. I když se to na první pohled nemusí zdát, jejich výběr není tak snadný. Důležitý je nejen design, ale také kvalita. A především musí se líbit oběma snoubencům. Dáme vám pár tipů, jak na to. Nechte se inspirovat.
 

Volba materiálu

Ještě než začnete se samotným výběrem prstýnku podle vzhledu, je třeba ujasnit si několik základních kritérií. Jakému materiálu dáváte přednost? Typickým a nejvíce používaným materiálem bývá od pradávna zlato. Zlaté snubní prsteny lze vybrat hned ve třech barvách –  bílé,žluté a červené. V současné době páry volí převážně bílé zlato, které působí velmi elegantně a  je prostě v kurzu. Klasikou, která nikdy nevyjde z módy, je žluté zlato. Naprosto úchvatně a jedinečně působí kombinace červeného a bílého zlata, případně ještě žlutého a bílého. Toto spojení je naprosto dokonalé a dává prostor mnoha různým variacím.
 
Zlato je nádherný materiál, který se ke snubním prstenům hodí nejvíce. Jeho velkým benefitem je nejen krása, ale také vysoká odolnost. 
 

Ryzost zlata

Důležitou vlastností zlata je ryzost, která bývá udávána v karátech. Čisté zlato má ryzost 24 karátů. Prsteny ani jiné šperky se však z čistě ryzího zlata nevyrábí, a to z důvodu relativní měkkosti kovu. Zlatý prsten se vyrábí ze slitiny zlata a dalších kovů, ideální ryzost je 14 karátů. Snubní prsteny ze 14 karátového zlata mají ty nejlepší vlastnosti včetně vysoké odolnosti.
 

Výběr drahých kamenů

Snubní prsteny mohou být s kamenem i hladké. V naprosté většině to bývá tak, že žena si vybere prsten s kamenem/ny a muž si nechává pouze hladký kroužek ve stejném provedení. Osazení dámského prstenu působí velmi krásně a elegantně. Největší poptávka je bez pochyby po briliantech/diamantech, případně také lze zvolit safír, smaragd, rubín či jiné.  Jejich úkolem není dominovat snubnímu prstenu, ale pouze jej zdobit. Levnější variantou je zirkon, který na první pohled působí podobně, ovšem nejedná se o příliš tvrdý = trvanlivý kámen.
 

Kdy je vhodný čas na výběr snubních prstenů?

Snubní prsteny vybírejte s určitým předstihem. Obvykle stačí 1 až 2 měsíce před obřadem. Je důležité, aby se líbily oběma snoubencům. Možností je opravdu mnoho, proto není od věci udělat si určitou představu a tu pak realizovat, případně si nechat poradit od odborníků. Snubní prsteny – to jsou šperky, které vás budou navždy spojovat.
 
Rádi Vám s výběrem těch pravých snubních prstenů pomůžeme na našich prodejnách.