Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Jaké jsou certifikáty zaručující kvalitu diamantu?

Pravost dodaných kamenů v našich prstenech a špercích garantujeme v záručním listu. Navíc ke kamenům od 0,30ct (1ks) vždy přikládáme mezinárodní certifikát renomovaných gemologických společností, abyste měli opravdu maximální jistotu, že je diamant kvalitní a znali jeho původ. Ke kamenům přikládáme diamantové certifikáty tří nejprestižnějších gemologických institutů – GIA, IGI a HRD. A co málokdo ví, každý certifikát má své unikátní číslo, které je laserem vypáleno přímo na kameni. Kámen je tak nezaměnitelný.

Certifikát GIA
Americký gemologický institut byl založen v roce 1931 a vytvořil systém hodnocení diamantů, který je dodnes uznávaný šperkaři a obchodníky po celém světě. Tento systém se nazývá 4C a hodnotí barvu, brus, čistotu a váhu v karátech. Ve zprávě o svém diamantu najdete i nákres se zachycenou čistotou, která je pro každý diamant jedinečná. Tento nezávislý institut se zabývá nejen hodnocením, ale i vzděláváním, výzkumem a vývojem nástrojů, které pomáhají obchodníkům s diamanty. Hlavním posláním tohoto institutu je pomoci spotřebitelům k tomu nejférovějšímu obchodu. A to se mu daří už déle než 80 let.

Certifikát IGI
Mezinárodní gemologický institut vznikl v roce 1975 v centru diamantového průmyslu v Evropě - v Antverpách. Dostatek odborníků a velmi přísná hodnotící politika – to jsou důvody, proč je tento institut celosvětově druhým v počtu ohodnocených diamantů. Prvním je GIA, který hodnotí 60% kamenů na světě.

Jak ale probíhá takové ohodnocení? Aby se zacházelo se všemi kameny stejně, při vstupu do hodnotícího procesu se kámen vloží do unifikované obálky a je označen kódem. Od této chvíle se nedá zjistit, kdo zadal hodnocení a do konce hodnotícího procesu ani nelze zjistit, v jaké fázi se nachází. Konečným výstupem je stejně kvalitní a podrobná zpráva o drobném diamantu jako o velkých a vzácných kamenech.

Certifikát HRD
Diamantový koncil je dalším hodnotícím subjektem z Antverp, který se zasazuje o vysokou objektivitu při hodnocení kvality diamantů. Každý kámen je zkoumán několika odborníky a ti pak sestavují certifikát, na kterém je popsán nejen brus, velikost, čistota a barva diamantu, ale také fluorescence a veškeré konečné úpravy, kterými váš kámen prošel.

Někdy je těžké najít osobu, se kterou chcete strávit zbytek života. Pokud jste jí ale už našli, nezabývejte se otázkou pravosti a kvality u šperku, kterým svou volbu chcete stvrdit. Tyto "maličkosti" už můžete v klidu nechat na nás a můžete mít jistotu, že dostanete kvalitní diamant s certifikovaným původem.