Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Jaké podoby může mít zlato?

Bílé zlato je velice oblíbené pro výrobu zásnubních i snubních prstenů. Díky spojení zlata se stříbrem, zinkem a niklem nebo palladiem vzniká bělavý odstín. Ten je velice elegantní a pro mnohé je to ideální volba pro šperk. Palladium má podobné vlastnosti jako zlato, ale zároveň se do slitiny s ním dobře vsazují kameny. Navíc je slitina s palladiem antialergenní a je tak vhodnou volbou pro osoby, které špatně snáší nikl. Bílé zlato má vysoký lesk a jeho čistou, světlou barvu můžeme ještě více zdůraznit galvanickým pokovením rhodiem. Tento proces je možné během nošení prstenů opakovat a je v rámci našeho celoživotního servisu. Máte tak jistotu, že i po dvacetiletém manželství bude váš snubní prsten krásně lesklý.

Červené zlato vzniká spojením zlata a mědi. Odstín červeného zlata závisí na množství mědi ve slitině, a tak můžete vybírat z prstenů s různou intenzitou růžové či červené. Teplá, narůžovělá barva tvoří ve spojení s bílým zlatem velice nápaditou kombinaci, která zaujme hned na první pohled. Barva červeného zlata je v současné době velice populární. Samozřejmě by se na rozhodování o tak trvalé věci neměly podílet jen současné šperkařské trendy, ale netradiční elegance načervenalého šperku jen tak z módy nevyjde. Měď ve špercích ale nemá jen estetický důvod. Zlepšuje také mechanické vlastnosti, protože díky mědi mají prsteny vyšší odolnost.

Žluté zlato můžeme oproti tomu červenému nazvat šperkařskou klasikou. Žlutá barva je lákadlem už od dávných dob a stále platí, že kroužek ze zlata má přímo magickou hodnotu. Barva žlutého zlata, tak jako růžového, závisí na poměrech jednotlivých kovů. Barva tedy může být od světlé vanilkové až po jasně žlutou. Žluté zlato se mísí hlavně se stříbrem a mědí. U 14karátového žlutého zlata je poměr mezi zastoupenými kovy přibližně 6:3:1. Na poměru mezi kovy záleží, jaký odstín žluté bude šperk mít. Větší podíl stříbra znamená jemnou, spíše vanilkovou barvu, větším zastoupením mědi naopak vznikne kov se zářivou, tmavě žlutou barvou.

A jaké jsou trendy ve snubních prstenech? Velkým hitem je kombinace barev zlata. Nejčastěji se kombinuje bílé zlato s červeným. Stejně tak je možné kombinovat lesklý povrch s matným. Díky takovým prstenům je možné ukázat styl jak nevěsty, tak i ženicha, a stále mít totožné prsteny pro oba.

Dalším velkým trendem je minimalismus. Jednoduché linie jak samotného prstenu, tak i kameny, které jsou vsazené přímo do prstenu a nevyčnívají nad samotným kroužkem. Jak již ale bylo zmíněno několikrát, nedávejte současným trendům tak velké slovo, berte je pouze jako inspiraci. Důležité je, co se líbí vám a vašemu partnerovi nebo partnerce.

Snubní prsten z bílého a žlutého zlata Snubní prsten z červeného a bílého zlata Snubní prsten z bílého zlata s brilianty
Snubní prsteny v kombinaci z bílého a žlutého zlata nikdy neomrzí. Kontrast odlišných barev je zde umocněn zvláštním zoubkovaným zdobením na jejich přechodu. Červený lesklý povrch je doplněn nápadným vystouplým proužkem z bílého zlata, zdobeného diamantovým matem. Dámský prsten navíc zdobí jeden třpytivý kámen. Nádherný snubní prsten z bílého zlata v mrazivě elegantním matném provedení. Vše podtrhuje lesklý proužek a pět blyštivých briliantů, které se budou vyjímat na jakékoliv dámské ruce.