Někdo má rád snubní prsteny dokonale hladké bez zdobení, jiný dává přednost rytinám a třetímu se zase líbí posázené kameny. Všechny tři varianty mají své zastánce i odpůrce. My se dnes budeme věnovat prstenům se vsazenými kameny. Konkrétně tomu, které materiály pro výrobu snubních prstenů jsou pro osazení kameny vhodné.

Chirurgická ocel kamenům nepřeje

I levnější variantu, jako jsou snubní prsteny z chirurgické oceli, mohou zdobit kameny, musí být však vsazené přímo do kovu. Lepené kameny by s velkou pravděpodobností brzo vypadly. Zasazení kamenů do chirurgické oceli je však pro zlatníka náročné a pro vás tedy cenově nevýhodné. Chirurgickou ocel zvolte ve chvíli, kdy toužíte po odolných a levných snubních prstenech.
 

Brilianty i zirkony se budou krásně vyjímat v platině

Platina je sice velmi drahým materiálem pro výrobu snubních prstenů, pro zdobení drahými kameny je však ideální. Brilianty i zirkony (které bychom ale vzhledem k luxusnosti platiny nedoporučovaly) v platině velmi dobře drží a podtrhují svým leskem její krásu. Stejně dobrou volbou je vsazení kamenů do nejčastěji používaného bílého zlata či palladia, které se používá více jako příměs do jiných kovů – lze jej však využít i pro celkovou výrobu snubních prstenů a jejich lesk podpořit ozdobením kameny.
 
I přesto, že je zlato podle Mohsovy stupnice tvrdosti relativně měkkým materiálem, kameny do něj vsazené krásně drží a můžete se z nich těšit dlouhá léta.