Pro ženu je to jeden z nejdůležitějších dnů v životě. A pro muže jakbysmet, pro něj to navíc znamená notnou dávku odvahy a samozřejmě nervozity. Řeč není o ničem jiném, než o dni zásnub. Přesně o tom dni, kdy se snad každý muž minimálně (a nejlépe) jednou v životě zeptá své vyvolené „Vezmeš si mě?“.

Ne vždy však zásnuby probíhají přesně tak, jak je nám od útlého dětství vštěpováno pomocí romantických filmů. Často si neuvědomujeme, že to, co jsme viděli v televizi či kině, vypadá skvěle jen proto, že to není přirozené. V reálném životě nebývají většinou náměty na zásnuby à la Hollywood tak atraktivní. Podívejte se s námi, jakým typům zásnub se raději vyhnout.
 
Snad největší klišé je vhodit zásnubní prsten do sklenky s vínem či šampaňským anebo dokonce schovat do dezertu a čekat, až jej vaše budoucí nastávající objeví. V tom lepším případě jej skutečně objeví ještě před napitím se a vyloví jej, avšak – jak jej očistit? Do čeho otřít? A jak do toho vhodně zakomponovat vyznání lásky s žádostí o ruku? V tom horším případě si snoubenka prstenu nevšimne a spolkne jej. Takže takhle raději ne…
 
Zlaté pravidlo zásnub zní: o ruku se vždy žádá osobně, z očí do očí. Zapomeňte na žádosti po telefonu nebo přes SMS, absolutně totiž postrádají romantiku. Zkuste se vyvarovat i žádosti o ruku přes dopis – výjimkou je nechat partnerku dopis objevit a přečíst a poté se ihned vynořit s ústním potvrzením žádosti a zásnubním prstýnkem. Rozhodně pusťte z hlavy i žádosti o ruku přes sociální sítě. Zásnuby a předání prstýnku je jen vaše osobní záležitost a měli byste je prožít nejlépe jen ve společnosti vás dvou.
 
Pokud už vaše zásnuby provází psaný dopis nebo vzkaz, dejte si pozor na gramatické chyby v něm. Není nic horšího, než hrubka v zamilovaném vyznání, které by si chtěla partnerka schovat a kochat se jím v budoucnu. Zdá se to jako banalita, ale každou větu pečlivě překontrolujte a hlídejte si každé slůvko.
 
Ať už požádáte partnerku o ruku klasicky poklekem a vyslovením „Vezmeš si mě?“ nebo třeba originálně při letu balónem či seskoku padákem, na tom nezáleží. Důležité je být si vždy jist správnou volbou, poslouchat své srdce a pečovat o vzájemnou lásku i po navléknutí prstenu.