Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Nebojte se briliantů v prstenech, tato investice se vyplatí

Mluvíme-li o vsazování drahých kamenů do (nejčastěji) zásnubních prstenů, pak většinou máme na mysli brilianty – i když je často nazýváme diamanty. Správný název jsou však brilianty – diamant je totiž původní získaný nerost a vybroušením do kulatého briliantového brusu se z něj stává briliant. Tolik šperkařské teorie, teď trochu informací o tom, proč si brilianty zvolit, třeba místo zirkonů.
 
Brilianty neztrácí na hodnotě a jsou žádanou investicí do budoucna. Divili byste se, kolik lidí má malý briliant koupený a někde uschovaný. Tak proč byste si jej vy nemohli schovat do zásnubního prstenu vaší nastávající? Kromě materiální stránky však brilianty často symbolizují i sílu a intenzitu lásky, kterou muž ke své budoucí snoubence chová. Je to investice do vašeho společného vztahu a budoucího života. Darovat zásnubní prsten se zirkonem rozhodně také není k zahození, ale pokud předpokládáte, že kupujete první a poslední zásnubní prsten v životě, tak se ta investice vyplatí. Co myslíte?
 
Pokud se bojíte o trvanlivost briliantu, tak to buďte rozhodně bez obav. Od dětství jsme všichni ve škole slýchávali, že je diamant jedním z nejtvrdších nerostů na světě. Proto se nemusíte bát, že by při běžném nošení zásnubního prstenu došlo k poškození nebo rozbití briliantu, vydrží téměř vše nesrovnatelně více než zirkon.
 
U briliantu více než u čeho jiného platí, že méně je více a že kvalita vítězí nad kvantitou. Dokonale vybroušený malý briliant se může lesknout stejně, ne-li dokonce mnohem více, než větší briliant s méně broušenými plochami. I malý briliant je na zásnubní prsten dostatečný a dokonale rozzáří nejen prsten, ale i oči vaší nastávající.