Snubní prsteny jsou jedinečnou záležitostí ve Vašem životě, a proto je jejich výběru potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Nezáleží pouze na výběru správného materiálu, designu či kamene, neméně důležité je vybrat opravdu správnou velikost, která vám bude dokonale sedět.

Samozřejmě se dá využít nespočet tabulek  pro měření velikosti prstenu dostupných volně na internetu, podle kterých lze odhadnout velikost prstenu, který je ideální právě pro vás – například s využitím proužku papíru nebo provázku, který obtočíte kolem prstu a změříte tak jeho obvod. Měření však rozhodně nebude přesné, spíše jen orientační, a proto doporučujeme navštívit klenotnictví, kde vám profesionální zlatník přesně vyměří velikost snubního prstenu přímo pro vás. Důležité je si totiž uvědomit, že prsten je nutné navléci přes kloub prstu, a ten má obvykle větší obvod než prst u kořene. U nás má zákazník tu výhodu, že si může zkusit i stejnou šíři zkušebních kroužků, jakou budou mít jejich budoucí snubní prsteny. Máme zkušební kroužky v šíři 3, 4, 5 a 6 mm. Přes internet toto nejde. A některé zkušební kroužky máme i po půl číslech, to je opravdu servis, který málokde jinde najdete.

Pokud však prsten nosíte již několik let a začal vás tlačit, nemusí být ještě nic ztraceno – například zlaté prsteny se dají upravit na vámi požadovanou velikost. Jsou modely, zejména ty s kameny po celém obvodu prstene, kde je úprava velikosti prstenu hodně složitá až nemožná, ale vše je nějak řešitelné a vždy společně dokážeme nalézt nejvhodnější variantu.

Věnujte také pozornost tomu, na který prst bude prsten patřit. Podle tradice by se měl snubní prsten nosit na prsteníčku levé ruky. Dbejte tedy na to, abyste si při měření opravdu změřili správný prst; na levé a na pravé ruce mají totiž prsty často odlišné obvody. Rozhodně nepočítejte s tím, že když si prsten budete chtít přendat na druhou ruku, tak bude perfektně sedět.

     

Na závěr pro vás máme pár tipů:

Prsteny se nejčastěji vyrábí v šířce 4 až 5 milimetrů, avšak pokud máte krátké prsty, rozhodně vám budou více slušet tenčí prsteny. Pokud máte prsty spíše široké, vyberte si výraznější prsten.

Návštěvu zlatníka, který vám bude obvod prstu měřit, nechte spíše na odpolední hodiny - v té době by měly být vaše prsty v běžném stavu a prsten vám tak bude lépe pasovat a nebude vás v budoucnu tlačit.