V posledních letech, dříve nejpoužívanějšímu kovu – žlutému zlatu, směle konkuruje jiný drahý kov. Tímto kovem, který splňuje požadavky příznivců bílých šperků je bílé zlato. Šperky, které jsou z něj vyrobené, jsou obdobně časově odolné, jako ty, kde je hlavním výrobním materiálem žluté zlato.

V posledních letech, dříve nejpoužívanějšímu kovu – žlutému zlatu, směle konkuruje jiný drahý kov. Tímto kovem, který splňuje požadavky příznivců bílých šperků je bílé zlato. Šperky, které jsou z něj vyrobené, jsou obdobně časově odolné, jako ty, kde je hlavním výrobním materiálem žluté zlato. Příznivci bílých šperků můžou volit i palladium, které se v přírodě nachází jen velice zřídka, je tedy vzácné. Je považováno za jeden z nejvzácnějších drahých kovů vůbec. Z hlediska příbuznosti kovů je palladium řazeno mezi platinové kovy. 

Palladium je vhodným kovem pro výrobu snubních prstenů také proto, že patří mezi ušlechtilé kovy. Ani čas, natož pak vnější vlivy jej nezmění, protože nepodléhá oxidaci ani korozi. 

Nespornou výhodou palladia je taky jeho typická hypoalergenní vlastnost, díky níž jej může nosit skutečně každý. K palladiu se navíc nepřidávají žádné další slitiny kovů, čistota palladia ve špercích je rovna 58,5 nebo 95 procentům.

Volba stěžejního drahého kovu je vždy otázkou vkusu páru. Jedno je však jisté, při zvolení jednoho z těchto dvou typů kovů zajisté vždy vyberete správně.