Volba jakéhokoliv jiného kovu než žlutého zlata pro výrobu snubního či zásnubního prstenu by byla ještě před několika lety nemyslitelná. Nyní se především snubní prsteny z bílého kovu řadí mezi vůbec ty nejoblíbenější. Platina je od přírody lesklým, bílým kovem, který nikdy neztrácí svůj lesk a nemění barvu.  Pokud se rozhodnete vybrat tento kov na výrobu zásnubního či snubního prstenu, vyjadřujete tím životností, neomezenou lásku a zcela jistě toho nebudete nikdy litovat.

Volba jakéhokoliv jiného kovu než žlutého zlata pro výrobu snubního či zásnubního prstenu by byla ještě před několika lety nemyslitelná. Nyní se především snubní prsteny z bílého kovu řadí mezi vůbec ty nejoblíbenější. Platina je od přírody lesklým, bílým kovem, který nikdy neztrácí svůj lesk a nemění barvu.  Pokud se rozhodnete vybrat tento kov na výrobu zásnubního či snubního prstenu, vyjadřujete tím životností, neomezenou lásku a zcela jistě toho nebudete nikdy litovat.

Platina je, co se složení týká, vůbec tou nejlepší volbou kovu, protože díky své hustotě, vysoké bělosti a trvanlivosti se dokonale hodí pro kombinaci s diamanty, které jsou do platiny nejčastěji zasazovány. Veškerá starostlivost o prsten odpadá i kvůli tomu, že platina je kovem s přirozeně vysoce bílo/stříbrným leskem, přidávání dalších složek zvyšujících lesk, jako je rhodium, je proto bezpředmětné. K obnovení lesku, tak po mírném opotřebení postačí prsten pouze přeleštit, čímž se prstenu navrátí jeho původní lesk.

Platina jako taková je mnohem vzácnější kov, než samotné zlato. Její dostupnost je třicetkrát raritnější, než u zlata. Platina je prakticky anti alergenním kovem, prsten z něj vyrobený tedy mohou nosit i ti, kteří mají kožní problémy.

Nákup snubního či zásnubního prstenu není procedurou, kterou byste podstupovali denně. Nebojte se tedy nechat si poradit, zvážit všechny pro a proti a až poté se rozhodnout. Především na výběr zásnubního prstenu si však vyhraďte dostatek času, bude to jedna z posledních věcí, na které budete v životě sám. Snubní prsten bude totiž rozhodnutí vás obou a jeho výběr postoupíte společně. Dejte si na nákupu těchto šperků skutečně záležet, uvidíte, již za několik let to oceníte. Tyto prsteny budou věčnou památkou na vaše společné slavnostní dny nejen pro vás, ale i pro vaše děti.