Diamanty jsou odvěkým reprezentantem síly, luxusu a nepřekonatelné krásy. Jejich specifické odrazy světla nelze ani v dnešních dnech napodobit prakticky ničím jiným. Jednoduchý šperk s diamantem tak dokáže vykouzlit skutečné divy.

Diamanty jsou odvěkým reprezentantem síly, luxusu a nepřekonatelné krásy. Jejich specifické odrazy světla nelze ani v dnešních dnech napodobit prakticky ničím jiným. Jednoduchý šperk s diamantem tak dokáže vykouzlit skutečné divy. Stane-li se šperk s diamantem součástí večerního outfitu, celý obraz osobnosti se rázem změní. Nehledě na to, jak dobře se bude cítit žena, která na sobě tento drahý kámen ponese.

Co ale diamanty přivedlo do zásnubních prstenů? Pro zjištění odpovědi na tuto otázku se musíme vrátit o několik desetiletí zpět. Zásnubní prsteny se diamanty totiž začaly zdobit až ve 20. století, konkrétně v meziválečném období. Během prvních třiceti let tohoto trendu se především v USA staly diamanty v zásnubních prstenech skutečným trendem. Více jak 80% tehdejších zasnoubených mladých dívek nosilo zásnubní prsten zdobený právě diamantem. Samozřejmě pro koupi takovéhoto zásnubního prstenu museli nastávající ženiši pečlivě upravit svůj rozpočet, aby si jej mohli dovolit.

Za tímto diamantovým boomem zásnubních prstenů však v minulosti nestálo nic jiného než efektivní reklama americké společnosti, která veřejnosti začala ukazovat, jak krásně šperky s diamanty mohou vypadat. Vzhledem k tomu, že tehdejší ekonomická krize byla v 60. letech již prakticky u konce, nic nebránilo americkým občanům v investování do zásnubních prstenů s diamanty.

S přihlédnutím ke skutečnosti, že diamant je drahým kamenem, který svou hodnotu nikdy neztratí, není divu, že tento chytrý tah přilákal miliony mladých párů a dodnes má svůj význam. Je symbolem investice do společného vztahu a budoucího života.