Žluté zlato vám přijde příliš staromódní, o stříbru ani neuvažujete, bílé zlato vás z nějakého důvodu neláká. Pokud si nemůžete vybrat z klasických materiálů určených pro prsteny, zkuste něco méně typického. Něco, co nebudou mít všichni kolem vás. Zkuste třeba platinu.

Platinové snubní a zásnubní prsteny jsou vhodné pro všechny, kdo si neváhají připlatit. Ovšem připlatit si oprávněně, ne z hlediska jakýchkoliv marketingových tahů. Platina je drahým kovem, jehož cena je dána především velmi obtížnou a složitou těžbou. Při pořízení prstenů z tohoto luxusního materiálu si však můžete být 100% jisti jejich dlouhou trvanlivostí a vysokou mechanickou odolností. Platina je mnohem luxusnější záležitostí než například zlato, a to i kvůli svému vysokému a stálému lesku. Ocení ji i všichni ti, kteří bojují se špatnou kožní snášenlivostí kovů – u platiny je totiž riziko alergické reakce naprosto minimální.
 
Platina je tvrdým a houževnatým kovem, což je i důvod, proč se do prstenů z ní vyrobených často vsazují drahé kameny, včetně briliantů. Díky její tvrdosti a zmíněné houževnatosti totiž kameny v kovu velmi dobře drží a šance, že by se z něj uvolnily, je téměř mizivá. Dalším plusem pro platinu je již zmíněný lesk, který tento kov neztrácí ani po letech stálého nošení.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jedinou překážkou u prstenů z platiny se tedy zdá být cena, která je vyšší než u prstenů z ostatních materiálů. Například v porovnání s prsteny z 14karátového zlata je cena platinových prstenů zhruba dvojnásobná. I tak však zvažte investici do tohoto drahého kovu – s velkou pravděpodobností kupujete zásnubní či snubní prsteny poprvé a naposledy v životě, tak proč z nich neudělat výhodnou investici, která se vyplatí po desítky let?
 
sperky