Přihlášení zákazníka

Zapomenuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Rýt či nerýt do snubních prstenů

Rytina do prstenuSnubní prsten je jedním z nejočekávanějších šperků v životě každé ženy. Odhodlání se k rytině ve snubním prstenu je tedy neméně důležitý krok v porovnání se samotným výběrem šperku. Páry, které se k rytině již odhodlaly, by měly mít na paměti, že se jedná o zásadní krok, i když v případě nouze lze rytina odstranit a vyrýt nová. Rytina ve snubních prstenu totiž znesnadňuje jeho následnou výměnu, například za jinou velikost. Na druhou stranu, při správně zvolené velikosti prstenu s krásnou rytinou zněkolikanásobíte radost své snoubenky, protože už tak jedinečný snubní prsten se pro ni stane ještě cennějším.

V okamžiku, kdy je přesná velikost prstenu zřejmá, nic nebrání tomu přejít k rozhodování o rytině jako takové. Rytí je nejprve nutné zkonzultovat s prodejcem či zhotovitelem šperku, protože rytinu není možné umístit na všechny prsteny. Rytí je neuskutečnitelné na příliš tenkých prstenech a špercích zdobených po celém obvodu drahými kameny.

Neomezené rytí je naopak možné u všech typů kovů, ze kterých jsou snubní prsteny vyráběny. Vzhledem k používání moderních technologií při výrobě rytin na prstenech lze individuálně ozdobit jak zlato, tak chirurgickou ocel i nerez. Metoda tvorby rytin je označována jako glavírování, která používá k zdobení šperků velice přesný laser.

Tento inovativní způsob rytí rovněž rozšiřuje škálu písmen a čísel, na které dříve byly páry omezeny, na jednoduché grafické obrazce či výběr z několika fontů. Ovšem stále mezi nejoblíbenější rytiny patří iniciály či jména snoubenců a datum sňatku. Originalitě se meze sice nekladou, ale je potřeba mít na mysli, že snubní prsteny jsou šperkem nošený mnohdy celý život, proto by snoubenci při volení rytin měly být obezřetní. V současné době začínají být stále oblíbenější rytiny v cizích jazycích či rytiny dle vlastnoručního podpisu.