O tom, proč jsou snubní prsteny určeny primárně pro prsteníčky, se neustále vedou diskuze. Již staří Římané tuto volby vysvětlovali tím, že do prsteníčku levé ruky vede žíla přímo ze srdce. 

O tom, proč jsou snubní prsteny určeny primárně pro prsteníčky, se neustále vedou diskuze. Již staří Římané tuto volby vysvětlovali tím, že do prsteníčku levé ruky vede žíla přímo ze srdce. Ovšem tento atribut o žíle nevysvětluje, proč některé národy volí raději prsteníček ruky pravé. Zajímavé vysvětlení však nabízí čínská kultura. Každý prst na ruce je spojen s určitou součástí našeho života, kouzlo snubních prstenů a jejich umisťování tkví dle čínské kultury v tom, jaký vztah reprezentuje právě náš životní partner.

Palce jsou přitom reprezentanty rodičů, ukazováčky sourozenců, prostředníčky nás samotných, prsteníčky životního partnera a malíčky našich dětí. Důkaz o tom, že snubní prsten patří skutečně na prsteníčky, udává jednoduché semknutí rukou, které si může každý vyzkoušet.

Rozevřeme dlaně a spojíme jednotlivé prsty k sobě – malíček s malíčkem, prsteníček s prsteníčkem a tak dále. Ruce máme otevřené dlaněmi k sobě a prsteníčky obou rukou dáme dovnitř, tak aby se spojily až po druhý kloub. Při této poloze dlaní jsme schopni manipulovat s palci a oddělit je od sebe – toto znázorňuje skutečnost, že dítě od svých rodičů jednou odejde. Ukazováčky lze také od sebe oddálit, tedy ani se svými sourozenci nemáme zůstat až do konce života. Prostředníčky drží uvnitř dlaní celou stabilitu, tedy s nimi nijak nemanipulujeme. Malíčky, které představují děti lze bez problémů také od sebe oddálit, ovšem prsteníčky u sebe drží semknuté.

Tato metafora ukazuje, že muž a žena, kteří jsou manželé, by neměli být nikdy od sebe odděleni, manželství a navlečení snubních prstenů je tedy spojuje až do konce jejich života.