Jen málo nápadů na svatbu a inspiraci v cizí kultuře zní tak romanticky jako veselka, která si vypůjčí prvky z pravé italské svatby. Země s bohatou historií a kulturou má v tomto směru rozhodně co nabídnout.

Jen málo nápadů na svatbu a inspiraci v cizí kultuře zní tak romanticky jako veselka, která si vypůjčí prvky z pravé italské svatby. Země s bohatou historií a kulturou má v tomto směru rozhodně co nabídnout. Mixování stylů teď zažívá svůj rozkvět, a proto se nebojte do českých tradic namíchat trochu z cizí kultury. A Itálie je v tomto směru nevyčerpatelnou studnicí možností. Od jídla a výzdobu, přes šaty slavných módních návrhářů pro nevěstu, ženicha i družičky až po italskou hudbu a zvyky, které na klasické italské svatbě nesmí chybět.

Stačí si vypůjčit opravdu jen někde a uvidíte, jak se charakter svatby náhle promění. Dopřejte tedy svým hostům netradiční zážitek a inspirujte se v přípravě svatby Itálií. Tady je několik tipů, jak na to. Nejen těmi tradičními a už vlastně archetypálními symboly svatby jako jsou blyštivé snubní prsteny nebo bílé šaty nevěsty a její kytice živ je člověk a svatební host. Obraťte klidně pozornost těch, kdo se rozhodnuli s vámi oslavit velký krok do vašeho života, i k méně klasickým svatebním aspektům, bez kterých by se ale žádná nezapomenutelná svatba neměla obejít.

Pokud je vám blízký gastronomický hédonismus a dobré jídlo a kvalitní pití jsou pro vás základ nejen povedené svatby, ale života obecně, určitě se neváhejte obrátit k italské kuchyni kvůli radě a inspiraci. Jistě nebudete zklamaní. Pokud se hostina přesouvá z raně odpoledních hodin do těch spíše pozdních, což je, zdá se, trend dnešní doby, který je praktický a pohodlný především pro ženicha a nevěstu, kteří mají dost času na přípravu a nemusí se stresovat brzkým vstáváním, zahajte svatební veselí aperitivem.

Zvláště v severní Itálii už si málokdo dokáže představit západ slunce bez sklenky proseka smíchaného s aperolem nebo campari v ruce. Bílé šumivé víno a hořká chuť campari je tím pravým osvěžením nejen pro čerstvé novomanžele, kteří se právě vyčerpali vyřknutím svého „Ano“, ale i pro svatební hosty a nervózní rodiče a sourozence obou oddávaných.