Ať už si je každý z nás dopřává ve větší či menší míře, filmy se staly neoddělitelnou součástí naší kultury a filmový průmysl je jedním z nejbohatších a také nejvlivnějších. Filmy mají zvláštní schopnost zachycovat naše životy v podobě, která se jeví skutečnější, než naše realita.

Ať už si je každý z nás dopřává ve větší či menší míře, filmy se staly neoddělitelnou součástí naší kultury a filmový průmysl je jedním z nejbohatších a také nejvlivnějších.

Filmy mají zvláštní schopnost zachycovat naše životy v podobě, která se jeví skutečnější, než naše realita. A jedná-li se o lásku, není snad filmu, který by o tomto citu, který poté, co vzplane mezi dvěma lidmi a následně vede až ke svatbě, nepojednával alespoň okrajově, epizodně. Film vlastně zpracuje celý proces fenoménu zvaného láska od samých počátků až do konce.

Prostřednictvím filmových postav můžeme sledovat první okamžiky zamilovanosti, jejich nesmělé kroky a první polibky vedoucí až k nervozitě před nasazením zásnubního prstenu, hektické přípravy na svatbu a rozvíjení vztahu v trochu jiné stresové situaci, než které čelí například hrdinové akčních filmů a nakonec lesknoucí se snubní prsteny a „ano“, na které čeká nejeden divák, polibek a transformace vztahu dvou lidí na vzájemnou lásku alespoň tří, která se rozrostla o potomka, který zákonitě po svatbě přichází (alespoň v ideálním prostředí filmového příběhu).

Svatba ale zůstává ústředním a nejdramatičtějším motivem, je studnicí nevyčerpatelné inspirace, svatba se všemi svými rituály včetně navlékání snubních prstenů a  odhazování svatební kytice může být pojata jak komediálně, tak tragicky či dokonce dramaticky. Fantazii se meze nekladou, spíše naopak, o svatbách obecně vzniklo už tolik filmů, že přijít s něčím novým a neotřelým je skutečně umění. Svatbu jako z filmu si přeje mnoho nevěst a nejedna se tou filmovou svatbou inspiruje i u té své. Chtěli byste také svatbu ne jako z pohádky, ale jako z filmu? Toužíte po romantice, napětí, ale i vtipu?

Chcete si předat snubní prsteny, políbit se a říci si „ano“ stejně jakoby to bylo pod taktovkou režisérů? Neváhejte se tedy inspirovat slavnými filmovými svatbami, kde nechybí nic, co má na správné svatbě – ať už filmové, či reálné, být. Záplava květin, svatební veselí, zásnubní i snubní prsteny, bílé šaty, tmavý oblek, svatební dort a atmosféra, na kterou se nezapomíná.